Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
pátek, 09 srpen 2019 22:46

Tragická nehoda v Lidečku. Jeden mrtvý, tři vážně zranění, z toho dvě děti

LIDEČKO - V pátek 9.8.2019 krátce před sedmou hodinou večerní se u obce Lidečko na komunikaci první třídy střetla dvě osobní vozidla. Jeden řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem a lékař již jen u něj konstatoval smrt.


K nehodě ihned byly vyslány všechny složky IZS včetně hasičů ze stanice Valašské Klobouky a ze Vsetína a dobrovolní hasiči z Horního Lidče. Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že zde došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Jedno z nich po nárazu skončilo v korytu potoka vedle komunikace a začalo hořet. ,,Hasiči ihned začali likvidovat požár vozidla, přičemž zjistili, že se uvnitř auta nachází řidič. Ten však utrpěl zranění neslučitelná se životem a lékař již jen u něj konstatoval smrt," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

Tragická nehoda v Lidečku (foto- HZS)

 Ve druhém vozidle cestoval starší muž a dvě malé děti. ,,Všichni tři byli vážně zranění a skončili v péči záchranářů. ,,Ti si nakonec, vzhledem ke zdravotnímu stavu dětí i muže, na místo přivolali dva vrtulníky. Hasiči tak navigovali vrtulníky k přistání nedaleko místa nehody. Poté hasiči pomohli s transportem zraněných k vrtulníkům a ty transportovaly zraněné do nejbližších nemocnic," dodala mluvčí.

Tragická nehoda v Lidečku (foto- HZS)


Vyšetřování této tragické dopravní nehody si převzali státní policisté a hasiči nyní nasvětlují místo nehody. Komunikace je obousměrně uzavřena, což potrvá do pozdních nočních hodin. Po ukončení vyšetřování hasiči s pomocí vyprošťovacího automobilu ze stanice Otrokovice vytáhnou ohořelé vozidlo zpět na komunikaci a pomohou s naložením na odtahovou službu.

 

-tz-

 

 

reklama