Reklama

08. 12. 2021

Dnes má svátek: Květoslava
středa, 28 srpen 2019 05:35

Zahradní domek ve Slavičíně zapálil blesk

SLAVIČÍN - Profesionální i dobrovolní hasiči zasahovali v úterý 27.8.2019 od 19:57 hodin u požáru zahradního domku ve Slavičíně. Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 20 000 korun. Škoda na elektrických přístrojích v rodinném domě bude upřesněna dodatečně.


Požár dřevěné boudy v ulici Na Výsluní ve Slavičíně hasičům ohlásil majitel domku v 19:51 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotkám profesionálních i dobrovolných hasičů ze Slavičína. ,,V době příjezdu hasičů už byl dřevěný domek uhašen. Hasiči termokamerou zkontrolovali teplotu stavebních konstrukcí a nalezli několik skrytých ohnisek. Proto části stavebních konstrukcí rozebrali a ohniska uhasili jedním proudem vody," uvedl nprap. Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Zahradní domek ve Slavičíně zapálil blesk (foto- HZS)


Na místo se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. ,,Majitel zahradního domku vyšetřovateli sdělil, že seděl s manželkou v zimní zahradě nedaleko stojícího rodinného domu. Oba uviděli, jak do zahradního domku uhodil blesk. V době zásahu bleskem přestala fungovat elektřina i v rodinném domě. V průběhu zapínání elektriky si majitel všiml vycházejících plamenů ze zahradního domku. Vzal proto práškový hasicí přístroj a požár uhasil," dodal nprap. Roman Žemlička.

Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 20 000 korun. Škoda na elektrických přístrojích v rodinném domě bude upřesněna dodatečně. Při úderu blesku ani při hasebních pracích nedošlo k zranění osob.

 

-tz-
reklama