Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
středa, 11 září 2019 20:57

Ve Vysokém Poli hořela stáj. Ve vedlejší budově se nacházelo 29 dětí

VYSOKÉ POLE - Celkem sedm jednotek hasičů, a to ze stanice Valašské Klobouky a Zlín a dobrovolné jednotky z Újezdu, Vizovic, Vysokého Pole, Brumova a Valašských Klobouk vyjelo ve středu 11.9.2019 krátce před sedmou hodinou večerní do obce Vysoké Pole k požáru dřevěné stodoly.


Po příjezdu na místo velitel zásahu potvrdil rozsáhlý požár střechy budovy. K likvidaci požáru hasiči nasadili celkem čtyři C proudy hasební vody. V těsné blízkosti zasažené budovy jsou další dřevěné objekty. K požáru vyjel i vyšetřovatel hasičů, který bude zjišťovat příčinu vzniku požáru.

Požár stáje ve Vysokém Poli (foto- HZS)Aktualizace 20:30 hod.

Stále probíhá likvidace požáru v obci Vysoké Pole na Zlínsku. Velitel zásahu již redukoval síly a prostředky. Už jen tři jednotky rozebírají stodolu o velikosti 5 x 19 m, ve které dnes večer vypukl požár. Jedná se o stáj, ze které naštěstí majitelé stihli vyvést zvířata bez újmy na zdraví. Požár však zničil budovu a uvnitř pod střechou uskladněné seno. Hasiči v dýchací technice nyní rozebírají objekt, rozhrabují seno a dohašují skrytá ohniska.

Požár stáje ve Vysokém Poli (foto- HZS)

 

,,V době vzniku požáru se v areálu ve vedlejší budově nacházelo 29 dětí. Obec zajistila jejich bezpečný odvoz domů. Žádné z dětí nebylo zraněno. Příčina vzniku požáru a škoda na objektu dosud nebyla stanovena," uvedla  por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

 

Aktualizace 22:30 hod.
Vyšetřovatel hasičů prvotním šetřením příčinu vzniku požáru nestanovil. Další šetření na požářišti bude pokračovat během zítřejšího dopoledne. Výše škody byla předběžně stanovena na jeden a půl miliónu korun.

 

-tz-
reklama