Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
sobota, 28 září 2019 13:12

Požár karavanu ve Valašských Kloboukách. Muž transportován vrtulníkem do nemocnice

Tři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 28.9.2019 dopoledne u požáru karavanu pod přístřeškem u rodinného domu ve Valašských Kloboukách.


Hlášení o požáru karavanu a přístřešku na ulici Na Výsluní ve Valašských Kloboucích přijali hasiči v 8:43 hodin. Operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Valašské Klobouky a jednotkám dobrovolných hasičů z Valašských Klobouk a Brumova. K požáru vyjely celkem čtyři automobilové cisterny.

Požár kavanu ve Valašských Kloboukách (foto- HZS)

 
Hasiči po příjezdu k požáru zjistili, že hoří karavan s dřevěným přístřeškem u rodinného domu. ,,Před rodinným domem byl popálený muž. U něj byla jeho žena. Obě osoby byly předány do péče Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Popálený muž byl později transportován vrtulníkem do nemocnice. V rodinném domě už nebyly další osoby. Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili dvěma vysokotlakými proudy vody. Požár se z přístřešku přenesl na okno do ložnice, které je nad přístřeškem. V ložnici hasiči prováděli odvětrání přetlakovým ventilátorem. Ve vzdálenosti asi 2 metry od přístřešku stojí sousední rodinný dům. Ten hasiči ochlazovali vodou, aby se plameny nepřenesly na jeho střechu. S termokamerou hasiči provedli kontrolu teploty stavebních konstrukcí obou domů. Museli odstranit z střešního pláště obou domů pás střešních tašek a podbití ochlazovali. V karavanu byla nalezena 10 kilogramová tlaková láhev na propan-butan, kterou hasiči vynesli na volnou plochu a následně ji ochlazovali vodou," uvedl tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje nprap. Roman Žemlička.


Příčina vzniku požáru zůstává v společném šetření hasičů a Policie České republiky. Škoda způsobená požárem na obou rodinných domech nebyla prozatím nebyla. Jednotka dobrovolných hasičů z Valašských Klobouk zůstala na místě požáru na dohlídku.

 

-tz-

 


reklama