Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
sobota, 23 květen 2020 12:48

Při havárii traktoru v Lidečku zemřeli dva lidé, další tři se vážně zranili

Dnes v noci  23.5.2020 havaroval v lese poblíž Čertových skal v katastru Lidečka traktor značky Zetor s pěti muži ve věku od 23 do 31 let. Dva muži při havárii zemřeli a tři utrpěli zranění. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

,,Havárii traktoru oznámil jeden z mužů z traktoru, který byl schopen i přesto, že byl zraněn, z místa nehody seběhnout do obce Lidečko za svými známými, kteří přivolali na místo pomoc," uvedla tisková mluvčí zlínské policie mjr. Mgr. Lenka Javorková.

 

Ilustrační foto

 

,,Nehoda se stala ve špatně dostupném lesním terénu, zasahující složky tak musely část úseku jít pěšky. Traktor, ve kterém jelo celkem pět mladých mužů, sjel ze srázu několik desítek metrů, až se zastavil o vzrostlý strom. Hasiči ihned v místě nehody provedli průzkum, při čemž postupně našli všech pět mužů, kteří jeli v traktoru. Mladíci při nehodě utrpěli vážná zranění. Hasiči ihned se záchranáři poskytli zraněným první pomoc včetně resuscitace. Dva z mladíků však utrpěli zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehli. Další tři byli velmi vážně zraněni," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.


Zasahující lékař si na místo povolal vrtulník. Ten letecky transportoval nejvíce zraněného do nemocnice. Zbývající dva zranění byli sanitními vozy převezeni do krajské nemocnice ve Zlíně. Psychologickou pomoc rodině poskytla psycholožka hasičů, hasič z Psychosociálního intervenčního týmu a zástupce „Týmu oběť“ z Policie ČR.

Hasiči uvízlý traktor v kopci zajistili proti pohybu. Poté na místě nehody započali šetření policisté. Jakmile to situace dovolila, povolal si velitel zásahu hasičů na místo tragické nehody lesní kolový traktor. Pomocí něho uvízlý traktor vyprostili. Strom, o který byl traktor opřen, skáceli a poté havarovaný traktor přesunuli zpět na cestu. Po poledni se postupně začaly jednotky vracet zpět na své základny.

 

-tz-