Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
čtvrtek, 05 listopad 2020 23:15

V Nedašově Lhotě hořel hospodářský objekt, ve kterém se topilo v kamnech na tuhá paliva

Krátce před půl osmou večerní měli vyhlášený poplach profesionální hasiči ze stanic Valašské Klobouky a Slavičín a dobrovolné jednotky z Brumova, Valašských Klobouk a hasiči obce Nedašova Lhota, kteří byli vysláni k hlášenému požáru střechy hospody v Nedašově Lhotě na Zlínsku.


,,Postupně se na místě sjelo všech pět jednotek. Průzkumem místa však zjistili, že nehoří hospoda, ale vedlejší hospodářský objekt o velikosti okolo 3x8 m, ve kterém se topilo v kamnech na tuhá paliva. Hasiči k likvidaci požáru použili tři hasební proudy vody a během krátké chvíle měli požár pod kontrolou. Poté postupně začali rozebírat konstrukci střechy a vyhledávali skrytá ohniska, která dohašovali. Objekt neustále kontrolovali termokamerou," uvedla tisková mluvčí zlínských hasičů Lucie Javoříková.

 U požáru hospodářské budovy zasahovalo 5 jednotek hasičů (foto: HZS)


Postupně se poté jednotky začaly vracet zpět na své stanice. Na dohlídku do ranních hodin zůstali u budovy místní dobrovolní hasiči. Událost se naštěstí obešla bez zranění. Příčinou požáru byla nevhodná konstrukce spalinové cesty - komínu. Škodu vyšetřovatel hasičů s majitelem stanovil na dvě stě tisíc korun.

 

(tz)

  

 


Elektro Bičej - Podzimní stmívání- světla rozsvěcí

 

 

 reklama