Reklama

08. 12. 2021

Dnes má svátek: Květoslava
neděle, 06 prosinec 2020 16:32

Při požáru chatky v Nedašově Lhotě utrpěl muž těžké popáleniny

Profesionální hasiči z Valašských Klobouk měli v sobotu 5. prosince opravdu náročnou směnu, kdy po požáru rodinného domu ve Študlově, krátce po poledni, zasahovali ve večerních hodinách u požáru chatky na kopci u nedaleké obce Nedašova Lhota.

 Při požáru chatky v Nedašově Lhotě utrpěl muž těžké popáleniny (foto: HZS)

 
,,Profesionální hasiči spolu s dobrovolnými jednotkami okolních obcí se snažili dostat na místo požáru po polní cestě, která byla ovšem pro jejich techniku nesjízdná. K hořícímu objektu tak hasiči museli přibližně 1 km pěšky. Na místě požáru se již nenacházela žádná osoba. Muž, který byl na místě při vzniku požáru, byl již v péči zdravotnické záchranné služby přímo v Nedašově Lhotě a později byl letecky transportován ve vážném stavu na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Brno. Požár velmi rychle zachvátil celou chatku, hasiči tak pouze dohašovali hořící zbytky. Natažení hadic vzhledem ke vzdálenosti od cisteren k chatce nebylo jednoduše proveditelné a bylo by časově náročné, proto si velitel zásahu na místo povolal traktor s vlečkou. Voda na dohašení byla dovezena ve dvou kubíkových nádobách. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který po dohodě s Policií ČR zadokumentoval místo požáru a samotné ohledání bylo provedeno v neděli," uvedla  uvedla Lucie Javoříková, tisková mluvčí zlínských hasičů.


Celou noc na místě zůstala hlídka Policie ČR a na dohlídku místní dobrovolná jednotka, která ještě během noci provedla opětovné prolití popela. V neděli se na místě sešli vyšetřovatel hasičů, psovod a kriminalistický výjezd, kteří provedli podrobné ohledání místa požářiště. Škoda byla vyčíslena na sto padesát tisíc korun a příčina vzniku požáru je nadále v šetření.

 

(tz)


Elektro Bičej - Podzimní stmívání- světla rozsvěcí

 

 

 reklama