Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
čtvrtek, 15 duben 2021 15:10

Tragická nehoda na silnici mezi Luhačovicemi a Uherským Brodem

Ve středu krátce po osmnácté hodině došlo na silnici mezi Luhačovicemi a Uherským Brodem k vážné dopravní nehodě, při které po střetu s nákladním vozidlem zemřel sedmatřicetiletý řidič Škody Fabie.

,,Sedmatřicetiletý řidič Škody Fabie při jízdě od obce Polichno na Uherský Brod nepřizpůsobil rychlost jízdy a při průjezdu pravotočivou zatáčkou vyjel s vozidlem do protisměru, kde se čelně střetl s nákladním vozidlem zn. Iveco, jehož čtyřiačtyřicetiletému řidiči se i přes veškerou snahu nepodařilo střetu zabránit. Řidič v nákladním voze po srážce sjel částečně mimo komunikaci k železniční trati. Dechová zkouška u něj byla negativní a při nehodě nebyl nijak zraněn. Řidič Škody Fabie na místě zemřel," uvedla tisková mluvčí zlínské policie mjr. Mgr. Lenka Javorková. Ve Zlínském kraji je to pátá smrtelná dopravní nehoda v letošním roce.

 

Tragická nehoda na silnici mezi Luhačovicemi a Uherským Brodem (foto: PČR)

Zasahující hasič u vraku osobního vozidla (foto: HZS)

Tragická nehoda na silnici mezi Luhačovicemi a Uherským Brodem (foto: HZS)

 

,,Hasiči na místě provedli protipožární opatření. U náklaďáku odpojili autobaterii a vozidlo zajistili proti pádu do kolejiště. V okamžiku, kdy to situace dovolila, hasiči vyprostili tělo řidiče z vraku vozidla. Po nárazu došlo k velkému úniku provozních kapalin z osobního auta, které zasypali sorbentem. Nakonec hasiči asistovali při naložení havarovaných aut na odtahové vozy. Poté provedli závěrečný úklid vozovky, kde se nacházelo velké množství střepů a úlomků z aut," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

 

 (tz)