Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
čtvrtek, 15 červenec 2021 13:36

Újezd - K požáru velkého seníku došlo samovznícením

Sedm jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek 15.7.2021 v obci Újezd u požáru velkého seníku. Postupně se na místě sjeli profesionální hasiči ze stanic Valašské Klobouky a Zlín a dobrovolné jednotky z Újezdu, Brumova, Valašských Klobouk, Slavičína a Pozlovic.

Požár seníku, vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu (foto: HZS)


,,Vzhledem k rozsahu počtu jednotek byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Hasiči několika proudy hasební vody likvidují požár a postupně vytahují balíky ven z uskladňovacího objektu. Příčinu vzniku požáru na místě šetří vyšetřovatel hasičů,"
uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

 

AKTUALIZACE 19.09 hod.
Již téměř sedm hodin probíhá vyklízení seníku v obci Újezd na Zlínsku, kde krátce před polednem došlo k požáru balíků sena. Hasiči doutnající válce postupně vytahují ven z objektu a prolévají je vodou. ,,Na pomoc přijeli i hasiči ze Záchranného útvaru Hlučín s nakladačem. Vyšetřovatel hasičů šetřením zjistil, že k požáru došlo samovznícením. Škoda bude vyčíslena až po ukončení likvidačních prací," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.Požár seníku vznikl samovznícením (foto: HZS)

(tz)

  

 

 

 reklama