Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
sobota, 21 srpen 2021 21:28

Štítná nad Vláří - Vůz skončil po nehodě v lese, řidič bez řidičáku v nemocnici

V sobotu, tři minuty po čtvrté hodině odpoledne přijali hasiči informaci o dopravní nehodě osobního automobilu nedaleko obce Štítná nad Vláří-Popov. Podle oznamovatele se na místě nacházelo několik zraněných osob a k události proto okamžitě vyrazily jednotky profesionálních hasičů ze stanic Valašské Klobouky a Slavičín, a také posilová jednotka dobrovolných hasičů ze Slavičína.

Štítná nad Vláří - Vůz skončil po nehodě v lese, řidič v nemocnici (foto: HZS)


,,V době příjezdu na místo se již zraněný řidič nacházel v péči zdravotníků. Další spolucestující zraněn nebyl. Na místě proto zůstali pouze profesionálové z Valašských Klobouk, kteří zajistili místo nehody a zabezpečili vůz proti nebezpečí vzniku požáru. Po odpojení akumulátoru byl zkontrolován také únik provozních náplní, který se naštěstí nepotvrdil. Jakmile policie ukončila dokumentaci nehody, byl vůz vytažen zpět na vozovku, a po provedení úklidu se jednotka v 19:49 hodin vrátila zpět na svou základnu,"
uvedl kpt. Ing. Pavel Řezníček, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.

Vůz skončil po nehodě v lese, řidič bez řidičáku v nemocnici (foto: PČR)


Řidič kvůli svému zdravotnímu stavu nebyl schopen dechové zkoušky. Zda byl pod vlivem jakékoli návykové látky, ukáže až lékařské vyšetření. ,,Dopravní policisté zjistili, že řidič má již více než měsíc zadržený řidičský průkaz za jízdu pod vlivem alkoholu. Škoda na vozidle je vyčíslena asi na dvacet tisíc korun. Veškeré okolnosti havárie a rozsah zranění řidiče zůstávají v šetření dopravních policistů," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková

 

(tz)

 

 

 

 reklama