Reklama

07. 08. 2022

Dnes má svátek: Lada
úterý, 14 září 2021 19:13

Svou profesní dráhu hasiče ukončil Miroslav Maňas z Valašských Klobouk

Posledním srpnovým dnem ukončili svou profesní dráhu hasiče dva příslušníci. Na stanici Valašské Klobouky se rozloučil se svými kolegy nprap. Miroslav Maňas, který k hasičům nastoupil v roce 1988. Z pozice hasiče se vypracoval na hasiče strojníka, technika chemické služby a v roce 2009 byl ustanoven na velitele družstva.

Dalším končícím kolegou je pprap. Miroslav Michalčík, DiS. ze stanice Zlín. K profesionálním hasičům nastoupil v lednu roku 1989 a sloužil v okrese Kroměříž na stanici v Holešově. O devět let později přestoupil na stanici ve Zlíně a svou hasičskou kariéru zde ukončil na pozici hasič – technik spojová služba.

pprap. Miroslav Michalčík, plk. Ing. Vít Rušar a nprap. Miroslav Maňas
(foto: HZS)


,,Na přátelském setkání si všichni zavzpomínali na své hasičské začátky, velké události, historický vývoj hasičské techniky a dalšího vybavení včetně ochranných prostředků. Za dlouholetou obětavou práci pří záchraně zdraví, životů i majetku lidí a spolupráci a službu občanům poděkoval krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje plk. Ing. Vít Rušar, který předal končícím kolegům několik darů a poděkování. Do dalších let oběma přejeme především pevné zdraví," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

 

(tz)

 

 

 

 

 reklama