Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
sobota, 27 listopad 2021 21:21

Požár ve Vizovicích způsobil velkou škodu a usmrtil psa

Oči pro pláč zůstaly v sobotu odpoledne majitelce domu ve Vizovicích, které v obývacím pokoji začala hořet zaplá sušička ovoce. Žena v tu dobu byla mimo dům. Během krátké chvíle byl ve spodní části domu štiplavý kouř, který se postupně dostal i do horního patra. ,,Tam se nacházela žena se synem. Ta si kouře všimla a stihla ještě vyběhnout z domu ven. Syn to ale už nestihl. Díky kouři nebylo uvnitř domu vidět ani na krok. Zavřel se v pokoji v horním patře a zavolal hasiče. Jako první přijeli místní dobrovolní hasiči z Vizovic, kteří mladého muže zachránili pomocí žebříku. I tak skončil muž v péči posádky zdravotnické záchranné služby z důvodu nadýchání zplodin. Hasiči zachránili z domu i kočku, kterou vynesli ven do bezpečí. Pes, nacházející se v obývacím pokoji, nepřežil," uvedla  por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

Požár ve Vizovicích způsobil velkou škodu a usmrtil psa (foto: HZS)

 
Dále na místo požáru byli vysláni profesionální hasiči ze Zlína a dobrovolná jednotka ze Zádveřic, kteří během krátké chvíle měli požár pod kontrolou. Zároveň odvětrávali dům pomocí přetlakové ventilace. Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů. Ten šetřením potvrdil, že k požáru došlo díky technické závadě na sušičce ovoce. Škodu předběžně vyčíslil na 400 tisíc korun. Díky rychlému zásahu hasičů byl uchráněn majetek v hodnotě 3 milionů korun.


Poté co velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru, byl dům předán zpět majitelce. Na dohlídku na místě do pozdních nočních hodin zůstali místní dobrovolní hasiči.

 

(tz)

 

 

 reklama