Reklama

29. 01. 2023

Dnes má svátek: Zdislava
neděle, 05 prosinec 2021 11:00

Požár střechy pálenice v Bojkovicích

V sobotu 4.12.2021 před půlnocí byl hasičům ohlášen požár střechy pálenice v Bojkovicích. U požáru zasahovalo 7 jednotek hasičů. Požár ohlásili zaměstnanci pálenice, kteří si při vynášení poslední várky všimli vycházejícího kouře ze střechy. ,,I při našem příjezdu nebylo vidět plamenné hoření, jen kouř. Plameny ale za chvíli vyšlehly kolem komína. Byl vyhlášen 2. stupeň poplachu. Požár byl hašen v dýchacích přístrojích několika proudy vody. Na střechu jsme se dostali s pomocí nastavovacích žebříků. Hasili jsme i z výškové techniky. Voda k hašení byla dopravována kyvadlově," uvedl nprap. Roman Žemlička, tiskový mluvčí zlínských hasičů.

Požár střechy pálenice v Bojkovicích /foto- HZS


Velící důstojník směny si převzal velení. Požár byl v rozsahu celé střechy. ,,Střešní plášť jsme odstranili a dohašovali skrytá ohniska požáru. Z požární stanice Uherské Hradiště bylo přivezeno dalších 6 dýchacích přístrojů a 10 tlakových lahví. Na místo požáru se dostavil místostarosta města, Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. Hasební práce skončily v 03:23 hodin. Na místě požáru zůstala na dohlídku místní dobrovolná jednotka," dodal tiskový mluvčí.

Příčina vzniku požáru zůstává ve společném šetření hasičů a policie. Šetření bude pokračovat v neděli dopoledne. Při požáru nedošlo k zranění osob. Požár způsobil škodu v předběžné výši 600 tisíc korun.

 

(tz)

Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama