Reklama

29. 01. 2023

Dnes má svátek: Zdislava
pátek, 10 prosinec 2021 08:23

Rozsáhlý požár ve Vizovicích. Vyhlášen byl 2. stupeň požárního poplachu.

Během čtvrteční noci se hasiči nezastavili. Vyjeli odstranit několik popadaných stromů na silnice, a to především na Zlínsku. Dlouhý a náročný zásah je však teprve čekal.


Devatenáct minut po půlnoci byl vyhlášen poplach pro hasiče Vizovic a blízkého okolí, neboť na ulici Dubovsko ve Vizovicích byl hlášený požár kotelny u rodinného domu. Ihned k požáru vyjeli hasiči ze stanice Zlín a dobrovolné jednotky z Vizovic a Zádveřic. ,,Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o požár hospodářské budovy, která se nachází v těsné blízkosti domu a hoří i společná střecha obou objektů," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.  Jednalo se o rozsáhlý požár, proto si velitel zásahu na místo povolal další jednotky, a to ze stanice Otrokovice a dobrovolné jednotky z Želechovic nad Dřevnicí, Pozděchova, Bratřejova, Jasenné a Ubla. Taktéž se na místo požáru dostavil velící důstojník směny, který převzal velení a vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu.

Rozsáhlý požár ve Vizovicích /foto: HZS


,,Zásah hasičům komplikoval špatně dostupný terén, kdy silnice byla zasněžená a kluzká. Byl tak velký problém dostat se k hořícímu objektu s těžkou technikou. S tím jim na pomoc přijel sypač, který posypal a uklidil namrzlou silnici. Požárem byla značně zasažena střecha a hospodářská budova. K hašení hasiči použili vodu z nedalekého potoka. Postupně střechu sundávali a prolévali vodou. Podařilo se tak uchránit část podkroví a přízemí rodinného domu. Požár však zničil střechu, celou hospodářskou část a dřevník," dodala tisková mluvčí.


Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který provedl první ohledání místa. Další šetření bude probíhat dnes za denního světla. Příčina požáru a výše vzniklé škody je tak stále v šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Obyvatelé domu byli bezpečně evakuováni a přístřeší jim poskytli sousedi a rodina.

 

(tz)

Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama