Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
čtvrtek, 25 listopad 2021 00:00

V Brumově-Bylnici v pátek pořádají Týden hokeje. Zvány jsou děti od čtyř do osmi let

V pátek 28. ledna od 17 hodin budou mít všechny děti bez rozdílu dovedností bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké je to být hokejistou. Klub HC Brumov-Bylnice ve spolupráci s Českým hokejem pořádá na Zimním stadionu v Brumově-Bylnici akci v rámci Týdne hokeje. ,,Kromě zážitků z bruslení si každé dítě ještě navíc odnese zajímavý hokejový dárek,“ zve na Valašsko Jaroslav Vaněk mladší, jeden z pořadatelů.


Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku od 4 do 8 let. Zúčastnit se můžou i jejich rodiče. ,,V jeho rámci se jedná o akce, při nichž mají děti příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svoje první hokejové zážitky. Pro děti jsme připravili zábavný program na ledě i mimo něj. Jejich rodiče se seznámí s tím, co to obnáší mít doma malého hokejistu. A také s tím, jaký má hokej přínos pro fyzický a osobnostní rozvoj pro jejich děti,“ vysvětluje Jaroslav Vaněk mladší.


Na páteční Týden hokeje na Zimním stadionu v Brumově-Bylnici stačí dětem přinést si brusle, helmu a rukavice. ,,Úplně stačí přijít třeba s lyžařskou helmou a lyžařskými rukavicemi,“ informují pořadatelé a trenéři. Pokud děti helmu ani rukavice nemají, tak se jejich rodiče můžou obrátit s prosbou na Jaroslava Vaňka mladšího o zapůjčení vybavení přímo na brumovském Zimním stadionu. Ten jim určitě vyhoví a na telefonu 778 008 332 podá vešker informace. Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej v Česku koná už po deváté. Díky dosavadním ročníkům získalo první zkušenosti s hokejem zhruba 30 000 dětí.

Lubomír Hotař

 

Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama