Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
neděle, 23 leden 2022 15:05

Dobrosrdečný muž topil psovi v boudě, přišel o střechu nad hlavou

V sobotu 22.1.2022 sedm minut po jedenácté hodině večerní přijal operační důstojník hasičů oznámení o hořící chatě v katastrálním území obce Držková na Zlínsku. Okamžitě vyhlásil poplach celkem osmi jednotkám profesionálních a dobrovolných hasičů z nejbližšího okolí. Následně na to byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Postupně se tak u hořícího objektu sjeli hasiči ze stanic Bystřice pod Hostýnem, Zlína a Vsetína a jednotky dobrovolných hasičů z obcí Držková, Hošťálková, Kašava, Jablůnka a Bystřička.

Po příjezdu prvních jednotek byl objekt celý v plamenech. Senior, obývající chatu, byl mimo objekt a uvedl, že další osoby uvnitř nejsou. Muž ale utrpěl popáleniny na horní části těla. Hasiči si tak na místo povolali posádku zdravotnické záchranné služby. Na rozhodnutí lékaře byl muž letecky transportován do popáleninového centra v Brně.

Dobrosrdečný muž topil psovi v boudě, přišel o sřechu nad hlavou
(foto: HZS)


K samotné likvidaci požáru hasiči použili tři hasební proudy vody. ,,O půlnoci měli požár pod kontrolou a velitel zásahu vyhlásil lokalizaci. Tím však náročná práce s teplotami pod nulou neskončila. Hasiči v dýchací technice místo procházeli a kontrolovali termokamerou, postupně objekt rozebírali a hasili skrytá ohniska. Po druhé hodině v noci měli hasiči vše uhašeno a velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru. Poté se jednotky začaly vracet zpět na základny. Po odjezdu všech jednotek u chaty zůstali na dohlídku místní hasiči obce Držková, a to do ranních hodin," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Krátce po oznámení požáru vyjel k hořící dřevěné chatě i vyšetřovatel hasičů. ,,Ten šetřením zjistil, že k požáru došlo díky technické závadě na přímotopu, umístěného v kotci pro psa, kterému dobrosrdečný senior topil, aby mu v těchto mrazivých dnech nebyla zima. Pec naštěstí při požáru utekl a nic se mu nestalo. Následně byl v lese nalezen hasiči, kteří ho umístili do bezpečí. Předběžně škodu vyšetřovatel vyčíslil na 800 tisíc korun," dodala mluvčí.

 

(tz)

Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama