Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
neděle, 13 březen 2022 21:20

Požár bytu ve Val. Kloboukách. V bytě byl v teráriu i had, který požár přežil

K požáru bytu ve 3. nadzemním podlaží bytovém domě na ulici Luční ve Valašských Kloboukách vyjely 4 jednotky hasičů. Požár byl uhašen majiteli bytu ještě před příjezdem hasičů. K uhašení použili kýbl s vodou. Při této činnosti se nadýchali zplodin hoření a měli drobné popáleniny. Sanitním vozem Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje byli převezeni do nemocnice ve Zlíně.

V bytě byl v teráriu i had, který požár přežil
(foto, zdroj: facebook HZS)


,,Došlo pouze k zakouření bytové jednotky, v které došlo k požáru. Evakuace ostatních obyvatel bytů nebyla nutná. K odvětrání vnitřních prostor jsme použili přetlakový ventilátor. Na kontrolu teplot jsme použili termokameru. V bytě v době požáru byly 4 osoby, z toho jedna byla trvale ležící. V bytě byl v teráriu i had, který požár přežil. Vyšetřovatel hasičů zjistil, že jeden z mužů vysypal po kouření nedopalky od cigaret do odpadkového koše, který po nějaké době začal hořet," uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.


Požár způsobil škodu v předběžné výši 30 tisíc korun. U požáru zasahovala jednotky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje požární stanice Valašské Klobouky i Slavičín a jednotky Sboru dobrovolných hasičů měst Valašské Klobouky i Brumov.

 

(tz)
Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama