Reklama

28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
úterý, 12 duben 2022 08:33

GJP a SOŠ Slavičín - Výrazné úspěchy studentů v dějepisných soutěžích

Pochvalu ředitelky školy Mgr. Libuše Pavelkové si zasloužili svými výkony v dějepisných soutěžích studenti GJP a SOŠ Slavičín. A kteří to byli a v jakých soutěžích změřili své síly s ostatními účastníky?


Tereza Lysáčková postoupila z 1. místa Středoškolské odborné činnosti se svou prací z oboru historie „Ten, který doletěl“, v níž zpracovala osudy rodáka z Brumova-Bylnice letce RAF p. Františka Louckého a svou práci bude obhajovat v krajském kole v Uherském Brodě.


Tereza Lysáčková zpracovala osudy letce RAF p. Františka Louckého
(foto: archiv GJP a SOŠ Slavičín)


Pěkné 8. místo z 21 soutěžících obsadil Ondřej Kailer v Dějepisné olympiádě II. kategorie, kde prokazoval své vědomosti ze života Středoevropské šlechty na pozadí dějinných událostí v letech 1648-1948.


Krásné 3. místo vybojoval tým ve složení Ondřej Kailer, Radek Miklas a Martin Vaněk ve 30. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR a automatický postup do mezinárodního kola, které se uskuteční 24. listopadu 2022 v Chebu. Letos se soutěžilo ve znalostech druhé světové války na evropských bojištích 1939 - 1945 a v krajském kole se utkalo 11 týmů. Záštitu nad krajským kolem ve Zlíně převzala Ing. Mgr. Zuzana Fišerová Ph.D., radní pro kulturu a školství.

Ondřej Kailer, Radek Miklas a Martin Vaněk (foto: archiv GJP a SOŠ Slavičín)

 

Celkově se do soutěže zapojilo 327 gymnázií ČR a SR. Naši studenti prokázali skvělé znalosti a týmového ducha a navázali tak na své předchůdce, jimž se také podařilo úspěšně reprezentovat naši školu. Studentům gratulujeme, děkujeme za skvělou přípravu a přejeme hodně úspěchů v dalších kolech! 

 
Za předmětovou komisi Člověk a společnost Mgr. Marie Hrabinová
Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama