Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
středa, 20 duben 2022 19:00

Lucie Bůbelová se chystá na Světové Hasičské hry v Portugalsku

Světové hasičské hry se uskuteční 30. 4. – 7. 5. 2022 v Portugalsku. Jedním z účastníků bude maminka dvou dětí Lucie Bůbelová. Lucie bývá ve Valašských Kloboukách ale již 15 let je členkou SDH Veselá.1) Lucie zaslechl jsem, že se chystáš na Světové hasičské hry, je to
pravda?
Ano je. 29. 4. odlétám do Portugalska na Světové hasičské hry, které se konají co 2 roky a závodí se ve více než 50 různých sportů. Jsou otevřené pro všechny dobrovolné hasiče.


2) V jaké disciplíně budeš závodit?
Já se chystám na Toughest firefighter alive (TFA). Je to jak klasické TFA akorát rozdělené do 4 úseku.
1. úsek- roztažení hadic B na vzdálenost 70m a smotání 2x hadice B
2. úsek - kaiser box (posunutí závaží pomocí 4kg kladiva) , transport 80kg figuríny na vzdálenost 70m, překonání 3m bariéry, prolezení tunelu s 2x 20kg závažím,
3.úsek - postavení 2 žebříků, výstup do 2 patra se zátěží následné vytažení 20kg závaží nahoru a seběh dolů se závažím.
4. úsek - vyběhnutí 15 pater


3) A tohle všechno zvládneš?
No možná to zvládnu.Snažím se hodně trénovat ať jsem na tento závod připravena. Bude to samozřejmě strašně těžké. Ale o tom to je. Je to výzva a právě ta motivace být lepší a silnější. Sáhnout si na samé dno svých sil a říct si, že jsem do toho dala opravdu maximum. Navíc tohle nebude jen místní závod...budou tady dobrovolní hasiči a hasičky z celého světa, jiná země uplně jiná atmosféra. Myslím, že budu mít co dělat se stím vyrovnat, protože to bude velký tlak. Ale určitě si to chci užít.


4) Připravuješ se nějak speciálně?
Ta příprava teď musí být hodně intenzivní, aby si tělo zvyklo na vysokou zátěž. Trénuji cca 5x týdně. Do toho ještě předcvičuji lekci Pumpu v Calmare Spa, takže ta fyzická příprava je veliká. Ale důležitá je i regenerace a tu se snažím taky dodržet. Ale je to těžké, protože já moc neposedím.


5) Tvůj cíl?
Tak samozřejmě zvládnout časový limit a dokončit ve zdraví. To je opravdu důležité. Na každý závod jdu s velkým respektem a pokorou a s přibývajícím věkem je to silnější a silnější. Nečekám od toho nic. Hlavně si to chci užít a mít čistou hlavu´ať předvedu co nejlepší výkon. Říct si, že jsem tam nechala opravdu vše co jsem mohla a hlavně, že ta tvrdá příprava měla smysl.

 

6) Kdo všechno ti pomáhá? Jak tě podporuje rodina?
Mám kolem sebe opravdu hodně lidí co se mi snaží pomoct. Ale určitě bych se na takový závod nedostala nebýt sponzorů. Nejvíc mě podporuje můj sbor Veselá co se týká finanční stránky. Taky musím zmínit svou práci Calmare spa,kde se o mě starají z hlediska regenerace (masáže a wellness), a taky mi hodně pomohly tréninky u kluků z HZS,kteří jsou ochotni a poradí co a jak by se mělo.
Moje rodina si tak nějak už zvykla, že tohle ke mě patří a mají semnou trpělivost. Ale týden v Lisabonu bez nich bude psychicky náročný, protože to je vůbec poprvé co se od nich vzdálim na takovou dobu. Takže bez slz se to určitě neobejde. Takže ještě jednou děkuji za podporu SDH Veselá, Calmare Spa, Eurofire, ROBE, Fripos, Holík ,Isoline, Deva exchange, Alpa, p. Šuvadovi a všem co mi drží palce a myslí na mě a taky díky tobě Stanislave za mediální podporu.

Lucie Bůbelová - Dny NATO v Ostravě
(foto: autor- Filip Mayer a Jakub Stryk)

 
7) Jak to vše zvládneš, máš ještě nějaký další sen?
Jak to vše zvládnu? Já sama nevím. Tohle je něco úplně nového a jiného. Ale věřím že to bude další zkušenost do života. Tento rok se pokusím kvalifikovat na MČR v TFA (pokud to zdraví dovoli) a taky bych chtěla zkusit závod FCC v zahraničí. No a samozřejmě mám v hlavě neustále mistrovství světa v FCC......ale uvidíme. Plánovat něco v této době je těžké.

 

Lucie, děkuji za krátký rozhovor a držím palce.
Stanislav Floreš, Naše Valašsko info

 
Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama