Reklama

25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
neděle, 01 květen 2022 14:56

Klasická bigbítová zábava kapela Tabák + VitaminM ve Val. Kloboukách 7.5.2022

Kapela VitaminM představí výběr písní z českých luhů a hájů. Vrcholem večera, bude vystoupení hradišťské bandy TABÁK, která Vás obklopí libími tóny a romantickými texty neméně romantického kvinteta KABÁT.


„Snažíme se obnovit kult bigbítu a vrátit zašlou slávu klasických tanečních zábav,“ říká manažer kapely VitaminM  Kevin K. Horinek, který usiluje o vytvoření stabilního zázemí pro bigbítové kapely na Valašsku. Kapela VitaminM v novém složení hraje českou rockovou muziku. Představí se v sobotu 7. května od 20.00 na pódiu KD Klobučan ve Valašských Kloboukách, kde si zahraje společně s kapelou Tabák – Kabát revival.

 
S čím VitaminM přichází na místní hudební scénu, prozradil kytarista a zpěvák Přemek Vonka...

 
S čím chcete překvapit místní scénu?
Pro místní bigbíťáky budeme hrát tradiční rockové pecky jako Kabát, Arakain, Alkehol, Harlej … a pro mladé publikum zase moderní rádiovky od Lucie, Wanastovi vjeci, Iné Kafe, UDG atd. Plánujeme z každé zábavy udělat kvalitní hudební show.

 
Myslíte, že klasický zábavový bigbít neumře s těmi, „kteří na něm vyrostli?“
Máme pocit, že se chuť chodit na zábavy zase probouzí. Není to však jen o rocku a metalu, ale spíš o oblíbených pop rockových coverech, Kvalitní play list moderní muziky dokáže přitáhnout i mladé publikum...

 

Vlastní tvorba tedy nemá šanci?
Na zábavách ani ne. Snažili jsme se, ale sami jsme vždy viděli odliv tancujících z tanečního parketu. Dnes se lidi chtějí bavit, zpívat si a tančit na to, co znají. Až načerpáme atmosféru, možná najdeme strategii, jak prorazit s vlastní tvorbou.

 
Zkoušíte pravidelně nebo se spoléháte na zkušenosti?
Zkoušíme pravidelně každý týden a snažíme se, abychom představili, byť covery, ale kvalitně zahrané a zazpívané.

 
Hrajete už spoustu let. Co vás žene kupředu?
Všichni v naší kapele odjakživa žijí muzikou a jsme vždycky nadšení, když vidíme kotel pod pódiem. Vzájemná energie je nesmírně obohacující a moc se na ni do Valašských Klobouk těšíme.

 

-pr-