Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
neděle, 15 květen 2022 20:12

Ve fyzikální olympiádě GJP Slavičín navazuje na úspěchy z minulých let

Přibližně před rokem jsem ve Slavičínském zpravodaji psal děkovný článek Janu Červeňanovi, který naši školu po celé své gymnaziální studium vynikajícím způsobem reprezentoval ve fyzikální olympiádě. Honza se opakovaně dostával do celostátního kola elitní kategorie A, určené především studentům maturitních ročníků. Pravidelně se umísťoval na prvním či druhém místě v krajském kole ve své věkové kategorii.

 

Domnívám se, že z celorepublikového hlediska to byly úspěchy pro malé „venkovské“ gymnázium naprosto unikátní. Mám radost, že na jeho úspěchy už pravidelně navazuje i jeho bratr Jakub. Kuba letos zvítězil v krajském kole v kategorii C, která je určená pro studenty druhého ročníku středoškolského studia. Poděkování patří rovněž Kristýně a Veronice Bělušovým. Kristýna byla v krajském kole kategorie C čtvrtá, Veronika v silné konkurenci kategorie D desátá, přičemž obě byly úspěšnými řešitelkami s vysokým bodovým ohodnocením. Děkuji dále Vanesse Jordánové za 5. místo v okresním kole kategorie E s postupem do krajského kola a připomínám i 1. místo Vojty Pinďáka a 2. místo Filipa Šuráně v okresním kole nejmladší kategorie G.


Fyzika v dnešní postcovidové době určitě nepatří k oblíbeným předmětům, její studium je velmi náročné. Fyzikální olympiáda patří k nejprestižnějším vědomostním soutěžím s dlouholetou tradicí a s pečlivě vybudovanou strukturou soutěže, která je vysoce hodnocena i mimo fyzikální komunitu. Všem výše jmenovaným studentům proto děkuji za reprezentaci školy.

Ivo Rohlena, GJP Slavičín