Reklama

28. 06. 2022

Dnes má svátek: Lubomír
čtvrtek, 19 květen 2022 23:33

Pivo Lambert získalo Stříbrnou pivní pečeť

V degustační soutěži 32. ročníku Mezinárodního pivního festivalu v Českých Budějovicích bylo oceněno pivo Lambert ze slavičínského pivovaru Hrádek, které získalo Stříbrnou pivní pečeť v kategorii "polotmavé pivo z minipivovaru".

Pivní pečeť je certifikované ocenění piva v největší a nejstarší degustační soutěži v České republice, která se koná pod dohledem renomovaných garančních a certifikačních autorit. Slavnostní vyhlášení výsledků degustační soutěže proběhlo poslední dubnovou sobotu v rámci uvedeného pivního festivalu - sládek pivovaru Hrádek Ing.Jaroslav Horehleď převzal ocenění z rukou Pavla Hrocha, náměstka hejtmana Jihočeského kraje. O oceněném pivu sládek Horehleď prozradil, že: "Lamberta jsme původně vařili jen příležitostně. Jeho obliba ale narostla v takové míře, že jsme jej zařadili mezi naše ostatní, běžně vařená a nabízená piva."

Pivo Lambert získalo Stříbrnou pivní pečeť (foto, zdroj - pivofestival.cz)

 

Pivo Lambert 12° je polotmavý ležák s vyšší plností, příjemnou karamelovou příchutí středního řízu a chmelovou hořkostí. Stejně jako ostatní piva pivovaru Hrádek je vyráběno klasickou českou technologií - dvourmutovým způsobem, po němž následuje kvašení v otevřené kvasné kádi a dozrávání studeným ležením v ležáckém sklepě.

Polotmavý ležák Lambert se tímto úspěchem zařadil mezi ostatní, již dříve oceněná piva pivovaru Hrádek - světlý ležák Horehleď a světlé silné pivo Ocelot.

 

 www.pivovar-hradek.cz

 

 

-PR článek-