25. 06. 2022

Dnes má svátek: Ivan
úterý, 21 červen 2022 23:39

Slawex runners - Rokytenský hrb a Trenčínská běžecká liga

V sobotu 18.6. se náš tým zúčastnil prvního ročníku závodu Rokytenský hrb. Do Rokytnice jsme se moc těšili a proto nás taky jelo požehnané množství. Závod nabídl dětské závody a okruh pro dospělé v délce 5, 10 a 20 km. Jelikož tenhle víkend byl závodně hodně našlapaný (v neděli se totiž konalo další kolo Trenčianska bežecká liga a tam jsme museli být taky), proto Jana, Eva, Hela, Kuba, Petr a Ráďa zvolili nejrozumnější a nejkratší trasu na 5 km, aby se v neděli vůbec postavili na nohy. Ale neee všichni byli máčky a na start 10 km se postavila Mirka a Olda. Běželo se lesy a loukami, hezky pod rozpáleným sluncem. Trasa byla kopcovitá a super značená.

Do cíle jako první doběhl: Ráďa v čase 21:55 a následoval zástup našich běžců a to v pořadí:
2. místo Kuba Novák v čase: 23:06
3. místo Hela Chromeková v čase: 23:22 (1.místo ve své kategorii)
4. místo Petr Veselý v čase: 24:39 (1.místo ve své kategorii)
5. místo Jana Otavová v čase: 24:49 (2.místo ve své kategorii)
7. místo Eva Málková v čase: 25:59 (1.místo ve své kategorii)

Slawex runners ovládl výsledkovou listinu v TOP 7 běžců jsme obsadili 6 míst, aneb vsichni naši běžci na 5 km trati. Do cíle z 10 km dobíhá Mirka v čase: 55:47 a doběhla si pro 2. místo v kategorii. Následně doběhl Olda, který protnul cílovou pásku v čase: 56:06.

Měli jsme také zástupce na dětském běhu. Na start se s úsměvem postavil Adámek, Sárinka a Beátka v kategorii menší děti a Lála ve starších dětech. Všichni úspěšně doběhli do cíle, kde je čekala sladká odměna a medaile. Závod se nám moc líbil, oraganizace i trať byla super a těšíme se zase za rok. V dalším příspěvku odhalíme další běžkyni na štafetový závod Hory Bory

Trenčínská běžecká liga- 4. kolo Soblahov
V neděli 19.6., den po Rokytenském hrbu, jsme se vydali na další kolo k našim oblíbeným kamarádům na Slovensko, přesněji do Soblahova. Na trať dlouhou 8,4 kilometrů jsme odjeli ve složení: Jana, Eva, Helča, Olda, Ráďa a Peťa. Těsně před startem dospělých se konal závod pro děti. Sárinka, která kdyby nezaspala na startu, by byla v cíli dřív než blesk. Beátka dokončila závod po svých, a to je pomalu na medaili. Sabinka na prvním běžeckém závodě excelovala a Jiřík musí ještě zapracovat na závodní nervozitě, na start se postavil, ale vystartovat nakonec nechtěl. Adámek ještě jeden dva závody a může konkurovat Usainovi Boltovi.

Chvilku po dětech odstartovali dospělí, na které čekal chvilku kopec, chvilku asfalt, a pak zase další kopec na slunku a nakonec i stín v lese. V neděli byl zatím nejteplejší den roku, a bylo to na všech moc dobře znát. Únava, vyčerpání, žízeň a proklínání, koho zase napadlo jít na dva závody za víkend.

Výsledky:
Do cíle jako první z týmu doběhnul Ráďa v čase: 38:48 (9. místo v kategorii a 29. celkově ze 155 běžců).
Následovaný v těsném závěsu Helčou s časem 39:46 (3. místo v kategorii a 39. celkově ze 155 běžců).
Po chvilce dobíhá i Olda v čase 42:48 (20. místo v kategorii a 66. celkově ze 155 běžců).
Eva a Jana tradičně běží spolu až do cílové rovinky, kde Jana ztratila čas sbíráním svých dětí do posledních metrů závodu. Evča protíná cílovou čáru o 4 vteřiny dřív v čase 46:16 (11. místo v kategorii a 98. celkově ze 155 běžců) a Jana v čase 46:20 (12. místo v kategorii a 100. celkově ze 155 běžců). Peťa trénuje, sbírá cenné zkušenosti a dobíhá do cíle v čase 58:13 (17. místo v kategorii a 143 celkově ze 155 běžců).

V předcházejícím příspěvku jsme také lákali na odhalení jména další členky na štafetový závod Hory Bory, běžící se z Beskyd na Pálavu 3. - 4. září. Máme radost, že na tenhle závod s námi pujde výborná bikerka, běžkyně, plavkyně a vítězka triatlonu konající se minulou sobotu v Brumov - Bylnice a známá Slavičínská tvář Šarka Valčíkova.

Děkujeme a těšíme se.
Již dnes 22.6.2022 nás čeká T-Mobile olympijský běh v nedalekých Valašských Kloboukách.