Reklama

08. 12. 2022

Dnes má svátek: Květoslava
sobota, 19 listopad 2022 20:16

Naděje pro Viktorku

Představení sbírky - Jmenuji se Viktorie Ondrášová a je mně čerstvých 18 let. Zhruba před třičtvrtě rokem jsem měla vážnou dopravní nehodu, kdy jsem s mými dvěma kamarádkami jela autem, které řídil můj známý. Při rychlé jízdě se auto stalo neovladatelné a narazilo zadní částí do stromu. Přestože jsem byla připoutaná bezpečnostním pásem, utrpěla jsem mnoho vážných zranění, měla jsem rozdrcenou slezinu, polámaných několik žeber, probodnuté plíce, ale nejzávažnější byla tříštivá zlomenina 5. hrudního obratle, při které došlo k úplnému přerušení míchy. Při náročné operaci mi lékaři zrekonstruovali rozdrcený obratel a páteř mi vyztužili titanovými tyčemi a 12 šrouby. I když lékaři dělali vše, co bylo v možnostech současné medicíny, výsledkem je , že jsem od prsou dolů ochrnutá a tento stav je neměnný.

www.donio.cz/nadeje-pro-viktorku

 

Komu pomůžeme?
Do doby autonehody jsem žila nádherný život teenagera-ráda jsem sportovala , hrála jsem ochotnické divadlo , jezdila na různé výlety , měla jsem spousty přátel. Ale nehodou s trvalými následky se mi zhroutilo naprosto všechno. V současné době žiji se svými rodiči a třemi sestrami v Uherském Brodě a studuji na gymnáziu ve Slavičíně, kam mě musí rodiče vozit. Kromě ochrnutí nohou neovládám ani svaly trupu, takže nemůžu sedět bez opory, necítím a neovládám svěrače. V podstatě mi nefunguje termoregulace, mívám záchvaty zimnice, nebo naopak náhle omdlím z přehřátí. Musím se neustále – i v noci polohovat, protože jinak se mi tvoří proleženiny. Dostávám křeče do bránice a nemohu přitom dýchat.. a taky mám permanentní bolesti. Ze samostatné a soběstačné osoby jsem se najednou stala zcela závislou na pomoci jiných osob. Je to velmi náročné pro obě strany, jelikož mám nyní velmi specifické potřeby, jimž se musela podřídit celá rodina. Toto vše přineslo s sebou i vysoké finanční nároky.

 


Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Chtěla bych vás touto cestou požádat o příspěvek na bezbariérové bydlení, na rehabilitační přístroje, pomůcky a speciální rehabilitace, které nutně potřebuji a jsou velmi nákladné. Dříve, když jsem něco chtěla, tak jsem si na to vydělala na různých brigádách. Znám tedy hodnotu peněz , a proto si vážím každé koruny, kterou mi darujete a jsem vám za to opravdu vděčná.

Z celého srdce vám děkuji.
Viktorka

 

Donio - Naděje pro Viktorku

 

 

(foto, archiv Viktorie Ondrášová)