Reklama

15. 09. 2019

Dnes má svátek: Jolana
čtvrtek, 12 září 2019 20:40

Akce, které by VÁM NEMĚLY UNIKNOUT

Nebaví vás sedět doma? Rádi se bavíte, tančíte, zpíváte, sledujete akční lidi, zajímavá představení a sportovní výzvy? Přinášíme přehled akcí, které by Vám neměly uniknout.

PIVOTÉKA BYLNICE
PIVNÍ POMOC NONSTOP
tel.: +420 736 780 49

 --------------------------------------------------------

Hospůdka ve Štěpáně 14.9.2019
Hudební večer se skupinou MODAS - BEND

-------------------------------------------------------

Valašské Klobouky 14.9.2019
Street FOOD festival
V sobotu 14. září zaplní klobucké náměstí druhý ročník festivalu mezinárodních kuchyní - Street FOOD festival. Na festivalu se stejně jako loni představí kuchaři z různých koutů světa. Letos se mohou návštěvníci těšit na ochutnávku bolivijské, egyptské, kavkazské či srbské kuchyně. „Loni nás překvapil velký zájem lidí, takže během dvou hodin bylo všechno jídlo pryč, letos doufáme, že díky většímu počtu porcí a kuchařů vydržíme o něco déle,“ říká Martin Janík, spoluorganizátor akce.

 

Hlavním tématem letošního ročníku jsou potraviny a zemědělství. Představí se vám také produkty místních zemědělců a ve 14:00 zveme návštěvníky na kulatý diskuzní stůl s místními zemědělci. Tématem bude Současnost a budoucnost zemědělství v naší oblasti. Výtěžek z festivalu bude použit na občerstvovací vyvýšený záhon s jedlými rostlinami u cyklostezky BEVLAVA.

-------------------------------------------------------

Slavičín-Hrádek 14.9.2019
Dětský olympijský den
Soutěžní odpoledne pro nejmenší. Hry a soutěže, malování na tvář, výtvarná dílnička, hudba, bohaté občerstvení. Místo konání: Výletiště v Hrádku. Plakát k akci ZDE.

-------------------------------------------------------

Francova Lhota 15.9.2019
Výstava hub – 15. ročník
Spolek hřibařů Francova Lhota zve na 15. ročník výstavy hub, která se bude konat v neděli 15.9.2019 od 13.00 hodin v restauraci Ranč u Zvonu.

-------------------------------------------------------

Brumov-Bylnice 15.9.2019
TŘI PRASÁTKA
Městské kulturní středisko zve děti a jejich rodiče na veselou pohádku Tři prasátka, která se koná v neděli 15. září v 15 hodin v kulturním domě. Divadelní pohádka pro děti a jejich rodiče. Srdečně zveme!

-------------------------------------------------------

Slavičín 15.9.2019
Slavičín-Brumov
V neděli 15. září od 10:15 hodin se odehraje divizní fotbalové utkání  Slavičín-Brumov.  Fanoušci fotbalu si určitě nenechají ujít nejsledovanějí divizní zápas.

-------------------------------------------------------

Valašské Klobouky 15.9.2019
Klobucké hody i Farní den
Klobucké hody připadají na neděli 15. září. V 10 hodin bude na Masarykově náměstí sloužena bohoslužba, která bude zároveň primiční mší svatou novokněze Jana Fojtů. Od 14 hodin bude na farní zahradě a v pastoračním domě probíhat Farní den s programem pro celé rodiny.

-------------------------------------------------------

Brumov 15.9.2019
Brumov B - Krhová
FC Brumov zve své fanoušky na mistrovské utkání I. B třídy, které se uskuteční v neděli 15. září v 10:00 hod. Soupeřem domácích budou hráči Krhové.

-------------------------------------------------------

Kašava 15.9.2019
Kašavský Bajkap
Druhý ročník závodu horských kol zařazený do letošního sedmidílného seriálu Valašskokarpatské cyklotour Kašavský Bajkap se koná v neděli 15. září. Pořadatelé z Orla Kašava a kašavského Valachbajk Teamu vypsali celkem 17 kategorií od odrážedel až po veterány. Připravené jsou tratě od 250 metrů do 29 kilometrů. Prezentace u místní základní školy začíná v 9 hodin a při ní se přijímají také přihlášky na závod. Prezentovat se je nutné vždy maximálně 30 minut před startem každé kategorie. Start i cíl všech kategorií je u Základní a Mateřské školy v Kašavě. Hlavní 29. km závod rozložený do dvou kopcovitých okruhů s celkovým převýšením 940 metrů, odstartuje ve 13 hodin. ,,Trať od tělocvičny Základní a Mateřské školy zpočátku povede po zpevněné cestě kolem hřbitova k vodojemu a lesní cestou mírným stoupáním pod Vrzavými skálami. Následovat bude 300metrový sjezd a hned poté příjemný kopec Hrubým lesem na nejvyšší místo závodu pod Kopnou. Následuje dvoukilometrový sjezd, který vystřídá první ze tří prudších výjezdů v Hájích. Potom bikery čeká druhé nejvyšší místo Nad Bařinami. Pak se pojede po trávou zarostlé lesní cestě Janůvkami a po rozbité asfaltové cestě kolem Slušovické přehrady do nejnižšího bodu závodu pod Sobolicí. Záhy začne stoupání okolo Sobolice a po loukách a lesní cestě se přejede na Vinohrádek. V závěru se po bývalém lyžařském svahu sjede na hlavní cestu a po asfaltové silnici se dojede do cíle,“ popsal okruh jeden z pořadatelů Tomáš Minařík.

Lubomír Hotař

-------------------------------------------------------------------------

 Naše Valašsko info nezodpovídá za případnou změnu termínu, změnu místa konání nebo zrušení zde uvedené akce.
(zveřejnění zdarma neplatí pro kulturní a umělecké agentury, kluby, atd.)

reklama