Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pátek, 06 červen 2014 18:25

Valašské Klobouky: Na gymnáziu přivítali zahraniční stážisty z projektu Edison

V pondělí 2. 6. 2014 odstartoval na Gymnáziu Valašské Klobouky projekt EDISON, který je opět organizován mezinárodní studentskou organizací AIESEC.


Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Celý projekt trvá šest týdnů, kdy první z nich je pouze přípravný (stážisté se seznamují s českou kulturou a připravují se na hodiny, ve kterých budou vyučovat). Následujících pět týdnů navštíví celkem pět škol ve Zlínském kraji, kde mají pro žáky a studenty připraveny prezentace a aktivity do hodin anglického jazyka. Výuka a konverzace probíhá v angličtině.

Na gymnáziu ve Valašských Kloboukách se projekt EDISON podařilo zrealizovat již po páté. Letos k nám přijeli zahraniční studenti až z Indie, Číny, Brazílie, Malajsie, Thajska či Kanady. Stážisté během svého týdenního pobytu bydlí u studentů, což ještě více prospívá k prolomení bariér. Pro hostitelské rodiny i jejich nové kamarády z různých koutů světa jsme přichystali bohatý program, abychom jim co nejlépe představili Valašsko a seznámili je s kulturou našeho kraje.

Doufáme, že se projekt vydaří alespoň z části tak dobře jako ty předešlé a podaří se nám jej v brzké době opět uskutečnit. Za podporu a milé přijetí bychom rádi poděkovali i zástupcům Města Valašské Klobouky.

tz. Tereza Dorňáková (Team Leader)
reklama