Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
úterý, 10 červen 2014 17:49

Valašské Klobouky: Hlídka mladých zdravotníků opět přivezla medaili

V pátek 6. června 2014 se se konalo krajské kolo soutěže mladých zdravotníků ve Znojmě. Soutěž byla situovaná do areálu premonstrátského kláštera v Louce. Na klobucké družstvo ve složení Anna Dorňáková, Erika Mačková, Marie Kolajová, Jana Česneková, Jiří Šerý s kapitánkou Bárou Řepovou čekalo 10 velmi silných soupeřů, vítězů okresních kol.


Úroveň soutěže byla opět velmi vysoká a obtížnost úkolů v mnohém předčila i úkoly na loňském mistrovství republiky. Jak podotkla Ludmila Šulcová, ani počasí nestálo na straně soutěžících. Déšť a chladné počasí, které doprovázelo okresní kolo, vystřídaly tropické teploty a nechybělo málo a z přihlížejících se stali lidé potřebující ošetření. Naše hlídka se jak se sedmi zadanými úkoly, při kterých kromě standartního zdravotnického materiálu musela použít také improvizovaný materiál, tak i s horkým počasím poprala skvěle, vydala ze sebe maximum a obsadila úžasné třetí místo a dokázala tak, že patří mezi elitu mladých zdravotníků v České republice.

S bronzovou medailí přivezly děti i pochvalu od rozhodčích za nejlépe provedenou resuscitaci a nejlépe zvládnuté přivolání záchranné služby a nejlepší komunikaci se záchrannou službou. I přesto, že naši mladí zdravotníci přebírali ocenění s lehkým zklamáním, protože v letošním roce již neobhájí titul mistrů republiky, je jejich výkon úžasný. Nutno podotknout, že rozdíl mezi prvním postupovým místem a třetím byl v řádu několika málo bodů.

Báře, Anně, Erice, Marii, Janě a Jirkovi patří obrovská gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci základní školy, místní skupiny červeného kříže a především našeho města. Právem jim náleží náš obdiv za jejich znalosti, dovednosti a odvahu, které by jim mohla většina z nás závidět. Když si uvědomíme, že dvanácti a třináctileté děti dokáží bez zaváhání zachránit lidský život, nezaleknou se žádného zranění, umí se rychle a správně rozhodnout, je to až k nevíře.

Poděkování patří i Ludmile Šulcové, která již několik let věnuje svůj volný čas přípravě mladých zdravotníků, Martině Šulcové, která děti na soutěž také doprovázela. Náš dík bychom chtěli vyslovit i panu Vojtěchu Dorňákovi (Klobucká lesní, s. r. o.), který zajistil dopravu dětí.

 
Za MS ČČK Valašské Klobouky Eva Fialová