Reklama

08. 07. 2020

Dnes má svátek: Nora
pondělí, 14 červenec 2014 09:22

Brumov-Bylnice: 1200 diváků a neuvěřitelných 54 050,- Kč pro Emmičku, to byl letošní BMX/MTB Charity Jam

Již pátým rokem se v Brumově-Bylnici, v areálu bývalého koupaliště, konala sportovně-charitativní akce s názvem BMX/MTB Charity Jam. Jako každým rokem, tak i letos, se v Brumově sešly hvězdy české i slovenské bmx a mtb scény.


Dne 5.7.2014 brumovský skate-park ovládli jezdci jako Erik Figar, David Janáč, Jan Ječmen Janečka, Jan Hanzlík, Ondřej Krčmář a také Michael Beran, který reprezentuje Českou Republiku po celém světě a umístil se na třetím místě na mistrovství Evropy pro rok 2014. Jezdce přišlo podpořit kolem 1200 diváků, kteří se postarali o výbornou atmosféru.

Hlavním důvodem pořádání Charity jamu je pomoc konkrétnímu dítěti ze Zlínského kraje, které je mentálně nebo tělesně postižené a náklady spojené s jeho nemocí jsou více než vysoké. Minulý ročník byl věnován Anetce Kráčalíkové, pro kterou se nám podařila vybrat částka 20. 900 Kč. Hlavní roli v BMX/MTB Charity Jamu V měla Emmička Koptáková. Emmička se narodila jako zdravé dítě, ale v pátém měsíci se přestala vyvíjet a po roce a půl jí byla diagnostikována tetrazomie 15. chromozomu. S touto diagnózou jsou spojené i její další zdravotní problémy. Emma má těžkou mentální retardaci, autismus, odumíraní očních nervů, asfyxii kloubů, defekt síňového septa, přestává vidět, má tělovou a trupovou hypotomii. Má problémy s jídlem, špatně polyká, je pouze na tekuté stravě, nemůže jíst a proto i špatně prospívá. Díky sponzorům, partnerům, mediálním partnerům a zejména Vám, občanům Brumova-Bylnice, se nám podařilo během akce předat mamince Emmičky šek na neuvěřitelných 54 050,- Kč.

Tato částka je o 100% vyšší než ta z minulého ročníku a tímto Vám všem, kteří jste se na ní podíleli, děkujeme. Akce byla konána pod záštitou pana místostarosty Václava Bližňáka, který dohlížel na veškeré finanční transakce a který předával finanční dar mamince Emmičky.

Závod byl rozdělen do tří kategorií: BMX EXPERT, BMX PRO a MTB. Závodu se účastnilo přes 50 jezdců z celé České i Slovenské Republiky. Tréninky probíhali od 9:00 hodin. Díky nevyzpytatelnému počasí se kvalifikace do velkého finále musela přesunout až na 14:00 hodin, ale nakonec nám počasí přálo a závod se vydařil. Do finále postoupilo 8 nejlepších jezdců, mezi kterými byli i brumovští rideři Erik Figar (úřadující mistr České Republiky v minirampě 2014) a David Janáč (mistr České Republiky v minirampě pro rok 2013). Letos se domácím jezdcům dařilo o mnoho lépe, než minulý rok, kdy se oba zranili, a proto finále BMX master nemělo žádné domácí zastoupení. Oba domácí jezdci dávali profesionální triky. Erik Figar všem vyrazil dech s backflip no hander. David Janáč se nenechal zahanbit a převedl triple tailwhip. Po velkém boji o třetí místo mezi domácimi bikery si pohár odnesl David Janáč. Na druhém místě se umístil loňský vítěz BMX Charity Jamu a vicemistr České Republiky pro rok 2013 Jan Hanzlík ze Zádvěřic, který porotu přesvědčil trikem 720 flatspin.

První místo nebylo pro diváky žádným překvapením. Vítězem BMX/MTB Charity Jamu V. se stal Michael Beran z Nového Bydžova, který byl ze závodu naprosto nadšený a přislíbil účast i v příštím ročníku. Všechny ohromila jeho čistá jízda a kombinace, kterými je pověstný. Jedním z nejlepších triků v jeho podání byl fastplant frontflip. Závodu se účastnil také 15-ti letý rider Jakub Benda, který momentálně reprezentuje Českou Republiku v USA. Pokud měl někdo o jeho talentu pochyby, ztratil je v momentě, kdy Kuba předvedl backflip tailwhip. Ocenění byli také nejmladší jezdci, kteří jsou budoucností pro českou BMX scénu.

Poděkování patří všem organizátorům, komentátorům, jezdcům, mediálním partnerům, kteří se vzdali veškerých finančních odměn ve prospěch Emmičky.

Závody každoročně pořádá parta nadšenců, kteří jsou zapáleni pro extrémní sporty jako BMX a MTB a touto cestou se snaží dokázat, že sportem se dá také pomáhat tam, kde je to potřebné. Proto bych chtěla poděkovat všem holkám a klukům z DEMONS Bike z Brumova-Bylnice a Valašských Klobouk a také těm, kteří nechtěli být jmenováni.

Partneři závodu:
• MěÚ Brumov-Bylnice • MONSTER energy • Abstinent production • Kloboucká lesní s.r.o. Bylnice • DJ Robert Lysák • Paní Rajznauerová Val.Klobouky • Marek Ročák – Bar Sněhurka • Blackcomb.cz • GIGACOMPUTER

Mediální partneři:
• www.nasevalassko.info • www.extreme-sports.cz a další...

Sponzoři:
Adam Kaštánek, Adamušková, Autolak Petr Zvoníček, Autodíly Baklík, Barvy-laky Brumov, Stavebniny Belit, Cukrárna Vanado, David Borek, David Horník, Dj Blizix a SK Bylnice, DJ Mathias, Dominik Krovina, Drogerie František Jedlička, Drogerie Tkadlecová, Dřevěné hračky Marcaníková, Dřevěnice u Azzyho, Dům „u slunce-sedmé nebe", Ďurdíková, Elseremo a.s., Evžen, Filip Vilímek, GIGACOMPUTER, Honza Václavík-„wašek", Hořák Tonda, MUDr. Hůlová Bronislava, Husqvarna Hary sport, Květinářství Chlupáčkovi, Iva Bařinková a Vojta Ročák, Ivoš Hrbáček & colegues, Mudr. Deny + Duchar + Hrbova maminka, Jakub Janošík, Jiří Macháč, Jožka Macháč, Kadeřnictví Týna, Kadeřnictví Marilyn Monroe, Kolex Maňas, Květiny Bylnice Morávková, Květiny Hrbáček, Levné potraviny Brumov, Lucie Vašková a Filip Ročák, Ludmila Vaňková, Lukáš Peterek, Marie a Martin Holbovi, Martin Řásný, Michal Beránek, Michal Ročák st., Novák Mirek, Novomanželé Šenkeříkovi, Ondřej Kubík, Ondřej Marek, Autoopravna Orsák Val.Klobouky, OS. Háčko Brumov-Bylnice, Osobní a nákladní autodoprava Křiž, Parašínová Nikol, Petr Janáč, Petr Jech + Kačenka Jechová, Potraviny Trnavská, Riviera Tour, Soškovi Val.Klobouky, „Ta Květinka „, Tomáš Malota - Pivotéka, Vinotéka, Topas Club, Tošenovský Tomáš + Marcela, Trčka MEZ, Truhlářství Čada, Tryon s.r.o. Brumov-Bylnice, Vaněk Jaroslav - Hokejový klub, Vinotéka Brumov, Vodo-topo Šenkeřík Radim, Vrzalíková Michaela, Zvoníčková Libuše + poděkování všem, kteří nechtějí být jmenováni.

Kdo nám pomáhal:
MěÚ Brumov-Bylnice místostarosta pan Václav Bližňák Kloboucká lesní s.r.o. Brumov-Bylnice Vojtěch Dorňák, Radek Ovesný, Vojtěch Zvoníček ml. • IDENTIFIKAČNÍ NÁRAMKY Praha http://www.idsys.cz • Adam NEDBÁLEK, Zdravotní služba Zlín • Jarka a Robert FIGAROVI • Danka KOZUBÍKOVÁ • Petr Odehnal Val.Klobouky • Robert SOŠKA • Iva BAŘINKOVÁ a Vojta Ročák • Michal Ročák ml. • František Jedlička • Jožka Macháč • Radek Šnajdr • Ivo Hrbáček • Lucie Vaculíková • Lukáš Káňa • Papírnictví Jiří KOSTKA Brumov • Nikola Vilímková * Ivanišová – účetnictví * Karel Přikryl • Řeznictví-uzenářství LIPINA, Vlastimil Súkup • Hasiči Mirošov

foto z akce ZDE

 

PODĚKOVÁNÍ
Jmenuji se Michaela Koptáková a jsem maminka Emmičky, které byl věnován finanční výtěžek a dárky ze závodu BMX Charity Jam V dne 5.7.2014 v Brumově. Chtěla bych touto cestou ze srdce moc poděkovat všem organizátorům BMX Charity Jam V z Brumova-Bylnice i Val. Klobouk, jezdcům, dárcům, divákům za velkou pomoc a nezapomenutelný zážitek. Vážím si všech těchto lidí, za to ,že jsou, a že jim není lhostejný osud jiných. Skláním hlavu, před mladými lidmi, kteří ukázali jak obrovské mají srdíčko. Jsem moc ráda, že jsem mohla být s nimi a seznámit se se spoustou skvělých a milých lidí. S úžasnými jezdci, s panem místostarostou Václavem Bližnákem, paní Lenkou Ročákovou a její rodinou, panem Karlem Vaňkem, slečnou Nikolou Vilímkovou, vlastně se všemi. Bylo nám s nimi moc dobře. Finanční pomoc, která je opravdu moc velká 54 050,- kč, nám hodně pomůže, protože Emmička trpí onemocněním genetického původu a s tím jsou spojeny i další vážné zdravotní problémy, na nákup léků, nutrinidrinků a zdravotních i rehabilitačních pomůcek. Vám všem moc děkujeme, nikdy si Vás a Vaší velké pomoci nepřestaneme vážit!

Maminka Míša s Emmičkou

 

tz. za Demons-bike, Nikola Vilímková a Karel Vaněk

reklama