Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
čtvrtek, 17 červenec 2014 12:17

Rozjíždí se přípravy na komunální volby

Na valašskokloboucké radnici startují přípravy na blížící se komunální volby, které proběhnou v pátek 10. a v sobotu 11. října 2014. Už nyní naleznou občané základní informace k volbám na úřední desce i na webových stránkách města.


Pro ty, kteří chtějí kandidovat do zastupitelstva je důležité datum 5. srpna – poslední den k registraci. Celkový počet členů zastupitelstva ve Valašských Kloboukách je 21, stejně jako v předchozích volebních obdobích.


Občané budou volit své zástupce na dobu čtyř let. Zájemci mohou podat kandidátní listiny do 5. srpna do 16 hodin na odbor matriky a evidence obyvatel (hlavní budova, dveře č. 200), vedoucí odboru Elišce Olšákové. Petice podporující registraci volební strany pro volby do zastupitelstva města v případě, že kandiduje sdružení nezávislých kandidátů, musí mít 358 podpisů a v případě, že kandiduje nezávislý kandidát, musí registraci podpořit 154 voličů. Ve stejném termínu jako komunální volby proběhnou ve Valašských Kloboukách i volby do Senátu Parlamentu České republiky.


Město rozšířilo a změnilo v letošním roce volební místnosti ve Valašských Kloboukách. Tyto změny si voliči mohli vyzkoušet v květnových volbách do Evropského parlamentu. Nově zřízená volební místnost v podnikatelském centru se osvědčila a její vznik usnadnil práci ostatním okrskům.

Více zde


tz. Sandra Novotná Kollerová