Reklama

01. 08. 2021

Dnes má svátek: Oskar
úterý, 22 červenec 2014 00:00

Historický okamžik pro milovníky piva. Výstavba minipivovaru BYLNICE

Každý milovník piva si jistě říká, kde je ta doba, kdy mělo pivo pořádnou pěnu, chuť byla požitkem a člověk se těšil na další orosený kousek.


V dnešní době tzv. Europiv je opravdu složité najít hospodu, kde si ,,pivař,, opravdu pošmákne. Chuť piva je většinou stejná, ať už pijeme tu nebo onu značku. Jeden můj bývalý kamarád řekl: ,,Když jsem pracoval v hospodě, měl sem tam 3 druhy piv, občas jsem schválně piva pozměnil, jestli zákazník něco pozná - nepoznal. Chuť piv byla v podstatě identická. Nutno podotknout, že cena piv byla stejná, takže jsem nikoho neošidil."

Ale pojďme k věci.
V jedné věci nastal v ČR velký obrat, a to ve výstavbě minipivovarů. Zákazník chce různorodé chutě, pivo vařené klasickým způsobem z kvalitních surovin. A právě na to se můžeme těšit v Bylnici. ,,Pivovar, minipivovar, byl můj sen a mohu říct, že sen se stává skutečností" řekl Našemu Valašsku Robert Sudický, majitel a sládek v jedné osobě.

,,Myšlenka se zrodila v roce 2013. Od myšlenky ke zrodu a naplánování zahájení stavby uplynula dlouhá doba. Nebylo to opravdu jednoduché. Naším cílem je nabídnout v příjemném prostředí kvalitní ,,hutné,, pivo vyrobené z těch nejkvalitnějších surovin. Začneme vařit jedenáctistupňové. Doufám, že minipivovar a hospůdka s naším pivem bude oblíbeným místem pro místní občany, ale taky pro turisty a návštěvníky města," dodal Robert Sudický.

Mně nezbývá nic jiného, než popřát  Robertovi, ať se dílo podaří a už se těším na jedno orosené. A úplně bych zapomněl. Kdy, že se můžeme těšit? Když vše půjde dle plánu, tak začátkem roku 2015.

 

Stanislav Floreš- Naše Valašsko info