Reklama

05. 07. 2020

Dnes má svátek: Cyril a Metoděj
pátek, 01 srpen 2014 08:28

Hostětín Exkurze: Raci v Bílých Karpatech 2.8.2014

Proč chodí rak pozpátku? Štípe klepetem do prstu? K čemu má tak dlouhé kníry? To – a mnoho jiného se dozvíte na exkurzi za raky Bílých Karpat, která se koná tuto sobotu, 2. srpna 2014 od 10 hodin. Vychází se od Centra Veronica Hostětín.


Kromě toho, že raky ulovíte a zblízka uvidíte, tak se dozvíte o monitorování a ochraně raků v ČR, jejich ohrožení, odchovu a navracení zpět do přírody, o původních a invazních druzích. Vaším průvodcem bude RNDr. Miloš Holzer, zoolog a ekolog, který se zabývá ochranou našich raků, včetně jejich odchovu.

Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi, může se vám hodit i obuv do vody (není podmínkou). Vstupné (80 Kč dospělí /30 Kč děti). Na exkurzi se prosím předem nahlaste, nejpozději ráno v den exkurze, na telefonu 608 426 049 nebo na e-mailu paní Marie Křivákové, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Akci organizují Občanské sdružení Tradice Bílých Karpat ve spolupráci s Centrem Veronica Hostětín. Více informací naleznete zde.  Na tuto akci můžete navázat příští sobotu (9.8.), kdy se vydáte poznávat přírodu Bílých Karpat všemi smysly a zkusíte si umění land-art.


Mimochodem – raci pozpátku sice chodit umí, ale není to pro ně běžné. Pouze ve chvílích ohrožení prudce mávnou ocasem směrem pod tělo a tak dokáží „plavat pozpátku". Není to ovšem chůze, ale plavání...

tz. Hana Machů