Reklama

04. 07. 2020

Dnes má svátek: Prokop
pátek, 01 srpen 2014 20:09

Město Brumov-Bylnice připravuje nový projekt, který potěší sportovce a všechny milovníky přírody

Není to tak dlouho, kdy jsme Vás informovali o úspěšné snaze města získat dotaci na akci „Turistická infrastruktura k hradu Brumov. A máme pro Vás opět dobrou zprávu.


TJ SC MEZ Brumov ve spolupráci s Městem Brumov-Bylnice mají slibně připravenou akcí k získání dotace, a to na projekt: Údržba značených tras na Brumovsko-Bylnicku, zimní i letní turistické trasy regionem.

Zastupitelstvo města již přijalo dvě usnesení potřebná pro další, doufejme úspěšné, dořešení tohoto zajímavého projektu s předpokládanými výdaji ve výši 2 977 730 Kč vč. DPH. Výše dotace by v tomto případě činila 2 531 070 Kč (max. 85%).

A teď k samotnému projektu.
Hlavním cílem je zkvalitnění infrastruktury pro různé formy turistického ruchu, konkrétně zkvalitnění běžkařských tras v Brumově-Bylnici a v jeho okolí. Jedná se o 4 tratě v celkové délce 55km, které jsou kromě běžeckého lyžování v zimním období využívány v průběhu celého roku také pro jiné sportovně-rekreační aktivity.

Rozdělení tras
Červená trasa
Od mostu nad kostelem až na Okršlisko a k tomu ještě úsek směrem od Lověny ke křížku nad Maděrovcem, objetí Maděrovce po trati závodu Hraní běžka, zpět okolo křížku a na křižovatku nad Lověnou a pak sjezd do Brumova. Délka 24 km, min. nadm. výška 344 m, max. nadm. výška 732 m, stoupání 931 m, klesání 930 m. Tato trasa je z české strany hlavní přístupovou cestou při oblíbených letních či zimních výletech na Vršatec a tomu také odpovídají připravované úpravy, které budou pro všechny turisty jistě vítané a užitečné. Součástí úprav na této nejvíce využívané trase bude instalace nových dřevěných směrovníků, informačních tabulí a laviček. Počítá se také s revitalizací místa u dřevěného kříže nad Maděrovcem.


Modrá trasa
Od rybníků pod hradem až na Kolibu a zpět. Délka 15 km, stoupání 568 m, klesání 571 m.


Zelená trasa
Od pivovaru po cyklostezce až za pilu v Bylnici a následně okolo Vláry směr Štítná a zpět. Délka 9 km, Stoupání i klesání 178 m.


Oranžová trasa
Z Okršliska na Kaňúr a zpět. Délka 7 km, stoupání 442 m, klesání 444 m.

 

A ještě jedna dobrá zpráva
Součástí realizace uvedeného projektu bude také pořízení nové sněžné rolby s přídavným zařízením, a to hydraulickým stopařem (2 stopy) a frézou k zajištění úpravy a údržby zmíněných běžkařských tras.

Co dodat na závěr?
V přípravné fázi bylo základem stanovení jasného cíle a následně byla vypracována projektová dokumentace včetně vyřízení všech nutných dokumentů k podání žádosti o dotaci. Stejně jako u projektu k získání dotace na akci „Turistická infrastruktura k hradu Brumov", tak také v tomto případě musí být ještě uděláno spoustu kroků potřebných k získání dotace a k zahájení realizace.


Přejme tedy ať tým lidí, kteří za tímto projektem stojí, vše zvládne a my budeme moci v co nejkratší době realizací tohoto projektu ocenit zkvalitnění turistické infrastruktury v našem regionu.

Slávek Floreš SD-Naše Valašsko info