Reklama

10. 07. 2020

Dnes má svátek: Libuše a Amálie
pátek, 15 srpen 2014 11:41

Brumov-Bylnice, Sv. Štěpán, Sidonie: Poděkování za pomoc při odstraňování následků přívalových dešťů

O tom jak může být nebezpečná voda, zvláště při prudkých bouřkách a přívalových deštích, se v poslední době v médiích často hovoří. A v pondělí 11. srpna se o tom přesvědčili také naši občané.


Voda ukázala co dokáže i na několika lokalitách v Brumově-Bylnici, např. v ulici Hodňov u viaduktu , v Bylnici u soutoku Bylničky a Brumovky a v dalších místech.


Ale její sílu poznali hlavně obyvatelé v Sidonii a ve Svatém Štěpáně. Silný déšť a následné prudké proudy vody z okolních svahů, nesoucí sebou bláto, kamení a také dřevo, to vše bylo příčinou zvýšení hladiny místních potoků, zatarasení prostorů pod mostky a rozlití vody na zahrady, komunikace a také k ohrožení některých obydlí.


Na některých místech to bylo opravdu závažné. Např. ve Sv. Štěpáně nad točnou u křížku, nebo v Sidonii u rodinného domku Mašláňů, u kříže a v blízkosti hostince U Pekařů. To vše si vyžádalo obětavý zásah a pomoc lidí, bez kterých by situace byla ještě mnohem horší.


Využíváme proto této příležitosti a jménem vedení města chceme poděkovat všem občanům Svatého Štěpána a Sidonie, kteří buď samostatně, nebo ve spolupráci s pracovníky Služeb města pomáhali všude tam, kde to bylo zapotřebí. Děkujeme.

Naše poděkování patří také všem pracovníkům Služeb města, kteří jak v pondělí tak také následující den udělali vše, co bylo v jejich silách. V neposlední řadě chceme poděkovat členům sboru dobrovolných hasičů města, kteří se také podíleli v těchto dnech na odstranění následků přívalového deště.

foto Sv. Štěpán

foto: Sidonie

Vzniklá situace nám opět důrazně naznačila sílu přírody a z toho vyplývající povinnost hledat a přijímat potřebná opatření, která v takových či obdobných situacích pomohou snížit riziko pro občany a zvýší také naši připravenost a možnosti k jejich řešení.

Starosta Zdenek Blanař a místostarosta Václav Bližňák

 

 
reklama