Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
úterý, 19 srpen 2014 21:04

Klobucká kola ovládl Petr Holzner a Lucie Javorová, překvapila Silvie Zvonková

V neděli 17. srpna se za hezkého počasí ve Valašských Kloboukách uskutečnily závody horských kol Klobucká kola, jako součást Valašskokarpatské cyklotour 2014. Pořádající Jednota OREL Val. Klobouky tento závod zároveň vypsala i do hodnocení trilogie závodů ORELSKÁ KOLA – Memoriál Josefa Valčíka.


Příjemným překvapením první poloviny závodů byla velká účast závodníků v dětských kategoriích, kterých bylo 87! Po vyhlášení nejlepších v dětských kategoriích tři mladí chlapci ESCAPE PROLOGY vystoupili se svou parkurovou Freeruningovou show plnou přemetů a salt v různých pozicích. Až se dech tajil.

V hlavním závodě mužů se pak na 4,5 km dlouhém okruhu od začátku na prvním místě usadil domácí Petr Holzner (OREL Val. Klobouky), který během prvních dvou kol navýšil náskok a tento si udržoval až do cíle. V úvodním kole Holznerovi ještě dýchal na záda Miroslav Michálek ze slovenského klubu FC team Pov. Bystrica. Neodolal však dlouhému náročnému stoupání, kterému během čtyř okruhů vzalo sil a nakonec dojel na 5. místě. Více, než polovinu závodu byl na druhém místě Ivan Rehák (KŠN Košecké Podhradie) a na tomto místě také projel cílem. Třetí byl pak v cíli Jan Lekeš z Uh. Ostrohu.

V hlavním závodě žen nenechala nikoho na pochybách o své vysoké výkonnosti Lucie Javorová (Valachbajk CykloMira), která po celý závod vedla a s velkým náskokem před druhou v pořadí Katkou Zemanovou projela vítězně cílem. Na třetím místě pak byla ve svém prvním závodě po narození dcery (6 měsíců po porodu) domácí Silvie Zvonková (Nilfisk Alto).

Pořádající byli nadšeni z celkového počtu účastníků, kterých se v neděli v areálu fotbalového hřiště sešlo 137. Výsledková listina ZDE

Poděkování za podporu a vstřícnost patří městu Valašské Klobouky. Děkujeme rovněž za pomoc při přípravě a konání akce všem pořadatelům a sponzorům pak za věcnou a finanční podporu.

 

tz. Radek Bačo

 

 

reklama