Reklama

10. 07. 2020

Dnes má svátek: Libuše a Amálie
pátek, 12 září 2014 09:52

Valašské Klobouky: Město chce ochránit občany před „šmejdy“

Už u vás někdy zaklepal podomní obchodník? Jistě ano, s neblahým fenoménem dnešní doby se setkáváme nejen v médiích, ale bohužel i na vlastní kůži. Podvodné praktiky, nátlak, vydávání se za jiné společnosti nebo přímo prodej předražených krámů, s tím vším se musíme potýkat.


Přes osvětu i neustálé varování je pořád mnoho lidí a nejen seniorů, kteří se nechají polapit. Valašskokloboucká radnice se proto rozhodla ochránit své občany a novým nařízením zakazuje ve městě podomní a pochůzkový prodej.


Tržní řád schválila na svém jednání rada města a začne platit 12. září 2014. Součástí tohoto nařízení je úprava prodeje zboží a služeb mimo kamenné provozovny, ale hlavně zákaz podomního a pochůzkového prodeje.


„Podomní prodej je nabídka, kdy je bez předchozí objednávky nabízen prodej zboží nebo služeb v objektech určených k bydlení. Pochůzkový prodej je nabídka zboží nebo služeb osobám na veřejném prostranství," vysvětlila vedoucí živnostenského odboru Miroslava Rokosová.


Porušení nařízení mohou občané hlásit Policii ČR, Městské policii (tel. 577 311 119, mobil 603 595 895) nebo Městskému úřadu Valašské Klobouky. Za porušení zákazu hrozí obchodníkům pokuta až ve výši 200 tis. Kč.


tz. Sandra Novotná Kollerová, tisková mluvčí

 


reklama