Reklama

11. 07. 2020

Dnes má svátek: Olga
neděle, 12 říjen 2014 17:38

Gymnázium Jana Pivečky a SOŠ Slavičín: Slavičínští studenti jsou nejlepší v ČR

Mimořádný úspěch dosáhla slavičínská střední škola Gymnázium Jana Pivečky a SOŠ v celostátní soutěži v programování FANUC pro CNC pořádané Svazem strojírenské technologie na Brněnském strojírenském veletrhu 2014.


Adam Fojtů zvítězil a hned za ním se umístil Jiří Ščuglík. Úspěch studentů a jejich učitelů je o to významnější, že je zopakován čtyři roky po sobě. Slavičínští strojaři ze školy mají uznání u všech odborníků v České republice, kteří se zabývají strojírenstvím. Je to dáno kvalitou výuky, přípravou učitelů, materiálně technickými podmínkami pro výuku těchto předmětů a spoluprací školy se strojírenskými firmami z regionu - TVD Rokytnice, NTS Prometal, TRYON Brumov.

Strojírenství, které má v regionu silné podnikatelské zázemí, nabízí jasnou perspektivu v uplatnění všech studentů a škola výsledky reprezentuje město Slavičín i Zlínský kraj. Škola svými investičními akcemi, které na podzim probíhají v hodnotě 55 mil Kč při kompletní rekonstrukci budov, ještě výrazně zvýší kvalitu podmínek pro studium. I toto jsou důvody, proč škola požádala o zavedení dalšího maturitního oboru Informační technologie pro rok 15-16 pro žáky 9. tříd
základních škol.

tz.