Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
úterý, 14 říjen 2014 10:27

Minipivovar Bylnice: Zařízení pivovaru překonalo tisíce km a je ,,doma".

Pondělí 13.10.2014, 8 hodin ráno, v bylnickém sportovním areálu panuje atmosféra očekávání. Jen pár okamžiků zbývá do  příjezdu kamionů. Přivezou kompletní vybavení Bylnického minipivovaru.


8.23 hod. a je to tady. Cesta z Číny do Bylnice je u konce. Tisíce km, nástrahy velkých mořských vln, obavy z útoku pirátů, to vše bylo nutné překonat, aby v Bylnici zavládla radost.

,,Velmi mne překvapil po zveřejnění článku na Našem Valašsku pozitivní a velký zájem o náš minipivovar. Jak jsem již minule řekl, minipivovar byl můj sen, mohu jen doplnit, že pro budoucnost pivovaru a pro naše budoucí zákazníky udělám vše pro jejich spokojenost" řekl Našemu Valašsku Robert Sudický, majitel a sládek v jedné osobě. Ještě dodáváme, že Robert byl na kontrolní cestě v Číně, kde osobně dohlédl na celý pracovní postup a výrobu ,,svého" minipivovaru. To jen dokazuje, že to co říká, stoprocentně platí.


8.49 hod. parta pracovníků začíná vytahovat zařízení z kamionu. ,,Popravdě řečeno, když jsem viděl to velké množství ,,nerezu",  myslel jsem si, že toho tolik nebude. 700 litr. varna, 700 litr. tank, 7x1400 litr. tank, 4 přetlačné tanky....." okomentoval situaci jeden z pracovníků.


Co dál. ,,Začne sestavování minipivovaru a vše potřebné pro vaření piva. Ještě potřebujeme nějaká povolení a můžeme začít vařit" dodal Robert Sudický.  A kdy budou moci lidé ochutnat tento zlatý a poctivě dělaný mok? No když vše pujde podle plánu tak v průběhu ledna 2015.


Mně nezbývá nic jiného, než popřát Robertovi, ať se dílo podaří a už se těším na jedno orosené. (a nejenom na jedno...)

Stanislav Floreš, Naše Valašsko inforeklama