Reklama

04. 07. 2020

Dnes má svátek: Prokop
úterý, 14 říjen 2014 18:06

Myslivec střelil místo divokého prasete ženu

V sobotu ráno se devětačtyřicetiletá žena z Holešova vydala do lesa na brigádu natírat stromky proti okusování lesní zvěří. Netušila, že brigáda skončí průstřelem břicha a operací.


V tutéž dobu procházel stejným lesem osmačtyřicetiletý myslivec. Jelikož v ten den neměl štěstí, rozhodl se vrátit zpět domů. Po cestě z lesa ven uviděl mezi smrčky pohyb něčeho šedivého a uslyšel šramot.

,,V domnění, že je kousek od něj divoké prase, vzal svou nabitou zbraň a vystřelil směrem, odkud uslyšel zvuk a viděl pohyb. Vzápětí jej polil studený pot. Po výstřelu totiž z lesa uslyšel lidský výkřik. Okamžitě utíkal na místo, kde uviděl ležet schoulenou ženu v zeleném oblečení, která splývala s lesním porostem a držela se za břicho. Okamžitě odhodil zbraň a snažil se ženě poskytnout první pomoc a komunikovat s ní, aby neztratila vědomí. Po chvilce vytočil číslo záchranné služby a policistů, kteří dorazili po pár minutách a střídali se v poskytování první pomoci zraněné ženě až do příjezdu záchranné služby." popsala situaci tisková mluvčí zlínské policie nprap. Monika Kozumplíková.

Přivolaná lékařka konstatovala, že žena utrpěla průstřelem břicha těžké zranění a nařídila její odvoz do nemocnice na operaci. Nyní již by měla být zraněná žena mimo přímé ohrožení života. Osmačtyřicetiletého myslivce prověřujeme pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za což by mohl strávit až čtyři roky za mřížemi.


,,Apelujeme proto na návštěvníky lesa a lesní pracovníky, aby do lesa nosili výrazné oblečení jasných barev, případně reflexní doplňky v zájmu ochrany vlastního života i zdraví." dodala  tisková mluvčí.

-red-reklama