Reklama

05. 07. 2020

Dnes má svátek: Cyril a Metoděj
pátek, 24 říjen 2014 09:03

ZŠ Nedašov: Jablíčkový den , Podzimní skřítci , Projekt „Můj nejoblíbenější večerníček“

NEDAŠOV: Přehled aktivit na ZŠ v Nedašově. 


Jablíčkový den

Společně se žáky z druhého ročníku jsme si uspořádali jablíčkový den.V tento den jsme se učili "jablíčkově". Skládali jsme druhy vět v jablku, počítali jablka a "běhavkou" jsem se dočetli, jak si zajíc, ježek, vrána a medvěd rozdělili jablko. Žáci si vyrobili své vlastní jablko a v neposlední řadě proběhla i ochutnávka jablek a jablečných dobrot, které upekly maminky našich žáků.

Foto zde

tz. Marta Čundrlová, Ivana Tkadlecová

 

Podzimní skřítci
Podzim je tu v plné síle a s ním i spousta nádherně barevných přírodnin. Naši prvňáci a druháci spolu s rodiči využili přírodního materiálu a zapojili se do soutěže o nejkrásnějšího podzimníhoskřítka.Přispěly téměř všechny děti a bylo velmi těžké vybrat mezi nimi ty nejhezčí. Děkujeme dětem i rodičům.
Třídní učitelky- Klimková, Vaňková, Tkadlecová a Čundrlová.

Foto zde

 

Projekt „Můj nejoblíbenější večerníček"
Večerníček patří mezi nejstarší a zároveň i mezi nejpopulárnější pořady České televize. Od roku 1965 vypráví pravidelně všem dětem u obrazovek před spaním krátké pohádky a v lednu 2015 Večerníček oslaví své padesáté narozeniny. Snad by jej mohla charakterizovat věta „Umím jenom čtyři slova – dobrý večer, dobrou noc, každý den je říkám znova, nenamluvím toho moc," ale večer co večer potěší malé i velké diváky různými příběhy, například těmi O Rákosníčkovi, o víle Amálce, O Rumcajsovi, O krtečkovi a mnoha dalšími.

Na základě oblíbenosti těchto pohádkových bytostí vznikl na naší škole projekt, do kterého se postupně zapojili žáci prvního i druhého stupně. Úkolem žáků osmého ročníku bylo výtvarně zpracovat hlavní postavy z Večerníčků a naaranžovat je v přízemí školy. Naši nejmenší tak mají možnost projít se říší pohádek a hádat, o které hrdiny se jedná. Následně se mohou zúčastnit výtvarné soutěže, jejímž úkolem je namalovat svého nejoblíbenějšího hrdinu z Večerníčka. Vítězové nejzdařilejších výtvarných prací budou odměněni.

A jak popisují práci na večerníčkovských postavičkách osmáci? „Stejně jako minulý rok jsme se i letos pustili do výzdoby přízemí školy. Předešlý školní rok jsme vytvořili džungli, tentokrát jsme se zaměřili na téma Večerníček. Každý z nás dostal jiný úkol, někdo vyráběl Boba a Bobka, jiní vílu Amálku, Rákosníčka, Pata a Mata a mnoho dalších. Malovali jsme na karton, barvili temperami a vystřihovali, zkrátka jsme si opět užili spoustu legrace." (Laura Fojtíková, 8.B). Ostatně že jsme se během pohádkového tvoření všichni dobře bavili, dokazuje naše fotogalerie.

Foto zde

tz. Mgr. Aneta Fuksová

 

 

reklama