Reklama

11. 07. 2020

Dnes má svátek: Olga
středa, 12 listopad 2014 08:31

ZŠ Nedašov: Podpořte prospěšnou akci Vánoční hvězda

NEDAŠOV - Přehled aktivit na ZŠ v Nedašově.

 

Vánoční hvězda
Stejně jako v minulých letech pořádá Sdružení Šance při Hemato-onkologickém oddělení Dětské kliniky FN v Olomouci humanitární sbírku formou prodeje květů vánočních hvězd. Výtěžek z tohoto prodeje je zasílán na konto Šance a je využíván ve prospěch nemocných dětí. Podrobné informace o tom, kam putují peníze získané prodejem hvězd, získáte na stránkách Sdružení Šance www.sancecz.org.

Naše škola se již pravidelně zapojuje do této prospěšné akce. Květiny si žáci mohou objednat a zaplatit u svého třídního učitele nejpozději do 25. 11. 2014. Do školy budou vánoční hvězdy dodány v úterý 2. 12. 2014 a tentýž nebo nejpozději následující den si je děti odnesou domů. Cena jedné květiny je 100 Kč.

 Děkujeme za podporu

 ----------------------------------------------------------------------------


Dějepisná soutěž Bible a my
I pro letošní školní rok byla vyhlášena dějepisná soutěž Bible a my, tentoktáte již XXII. ročník.

Cílem soutěže je umožnit žákům setkávat se touto formou s Biblí. Smyslem soutěže je zprostředkovat jim bohatství, které tato nejrozšířenější a nejpřekládanější kniha na světě představuje, její hodnoty literární, kulturní, mravní i duchovní, a tímto způsobem upozornit na její aktuálnost i v dnešní době. Soutěž je dobrovolná a otevřená křesťanům různých vyznání, lidem jiných vyznání i bez vyznání. Při její přípravě je spolupráce s odborníky na Bibli z České biblické společnosti i Českého katolického biblického díla.

Soutěž se dělí do čtyř kategorií:
4. a 5. třída ZŠ
6. a 7. třída ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií
8. a 9. třída ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií
střední školy (15 – 19 let)

Základní (školní) kola soutěže se uskutečňují na jednotlivých školách a mají formu testu. I naše škola se opět do této soutěže zapojila. Během měsíce října proběhlo pro žáky naší školy základní kolo soutěže Bible a my. Zapojilo se do něj přes sto dětí ze 4. – 9. ročníku. Pouze však tři nejlepší z každé kategorie postupují do okresního kola.

V první kategorii žáků 4. a 5. tříd se na 3. místě umístila Eliška Miklasová ze 4. A, na 2. místě Jan Podešť z 5. A a místo 1. s nejvyšším počtem bodů obsadila Eliška Nováková ze třídy 4. A .

Ve 2. kategorii žáků 6. a 7. tříd se na 3. místě se umístila Kateřina Ďulíková ze 6. B, na 2. místě Kamila Ptáčková ze 6. A a místo 1. získal Šimon Káňa ze 7. A.

Za kategorii třetí, tedy žáky 8. a 9. tříd, nejvyšší posty obsadily holky z 8. A, a to Michaela Majerechová, Bohdana Naňáková a Klára Šenkeříková.


Všem žákům za účast děkujeme, těm úspěšnějším gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v okresním kole, které se uskuteční 27. listopadu na Církevní základní škole ve Zlíně.

tz. Mgr. Jana Šenkeříková, Mgr. Magdalena Naňáková a P. Grzegorz Tanderys

 

reklama