Reklama

05. 07. 2020

Dnes má svátek: Cyril a Metoděj
neděle, 21 prosinec 2014 17:37

Bylnický bojovník vyhrál svůj 1. profesionální zápas a pozdravuje všechny doma...

ANGLIE - ,,Zdarec lidi z Brumova-Bylnice a celého Valašska.
Hodně z Vás mě zná a ví, že už nějakou dobu žiju v Anglii. Vždycky mě to táhlo k bojovým sportům, jenže v ČR, obzvlášť v našem kraji, je to s dobrýma tréninkama hodně těžké, dojíždět do gymu 50 kilometrů je hodně těžké.


Tak jsem po odjezdu do Anglie ještě nějakou dobu pokračoval s fotbalem, než mě zlákalo MMA (mixed martial arts) více známé jako zápasení v kleci. Po cca roce tréninku a odříkání jsem se konečně dostal ke svému prvnímu zápasu. Můj oponent byl Kirsten Bircher, jenž již měl 3 profi zápasy, pro mě to byl první v MMA. Zápas byl vypsaný na tři pětiminutová kola. Byl to hlavní zápas večera. Mně se však po horším začátku podařilo ho ukončit v čase 1:41 prvního kola technikou zvanou ''rear naked choke''. V češtině tahle technika vetšinou bývá zvaná škrcení.

 Combat Challenge West Midlands (Stourbridge)
Jan Lysak vs Kristen Bircher (zdroj: www.youtube.com)

 
Hned den po zápase se oponent nedokázal smířit s porážkou od nováčka a vyzval mě k odvetě a jako bylničan jsem musel říct jasné ANO. Takže stejná akce, stejné místo 21.3.2015 bude odveta, těšte se. A taky posílám všem kdo si vzpomněli a napsali VELKÝ POZDRAV,  díky za podporu".  Jan Lysák

 

 

reklama