Reklama

08. 07. 2020

Dnes má svátek: Nora
čtvrtek, 19 únor 2015 08:32

K problému vrbětických muničních skladů proběhne veřejné informační setkání

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Valašskokloboucká radnice se rozhodla uspořádat veřejné setkání na téma mimořádné situace v bývalých muničních skladech ve Vrběticích.


Výbuchy skladů číslo 16 ve čtvrtek 16. října a číslo 12 ve středu 3. prosince 2014 rozvířily diskusi nejen o bezpečnosti lidí, ale i o celkovém systému ukládání munice v naší zemi. Setkání odborníků a široké veřejnosti se uskuteční ve středu 25. února od 16 hodin ve velkém sále KD Klobučan a zazní na něm informace o historii, současnosti i budoucnosti vrbětického areálu.

„Cítíme potřebu lidí z celého regionu mít více informací o problému, který v loňském roce svým způsobem zasáhl každého z nás. Exploze v muničních skladech spustila lavinu otázek, z nichž některé nebyly do dnešního dne zodpovězeny. Cílem setkání je podat o tématu ucelené informace," řekl místostarosta Martin Janík. „Pozvali jsme nezávislého odborníka na recyklaci raketového paliva, zástupce VTÚ Slavičín, ministerstva obrany a zástupce velitele zásahu Policie ČR. Prostor dostanou i starostové nejvíce dotčených obcí a delegáti občanských iniciativ," doplnil Janík.

Program veřejného setkání:

1. Historii areálu a přilehlých provozů, stavební řešení, geografické umístění skladů, provozní režim skladů do doby, než byl pronajat soukromým firmám a režim po pronájmu soukromým firmám představí zástupce VTÚ Slavičín. O vzniku a provozu firmy na recyklaci raketového paliva Bochemie promluví profesor Pavel Danihelka.

2. Události a aktuality: Náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování Jindřich Kučera shrne události ve vrbětickém areálu a vyjádří se i starostové Lipové, Haluzic a Vlachovic a Rostislav Kašša ze sdružení Za zdravé Valašsko.

3. Budoucnost areálu: Budoucí režim a využití areálu muničních skladů ve Vrběticích představí delegát Ministerstva obrany ČR.

4. Diskuse: Publikum se bude moci po skončení příspěvků zapojit do diskuse a pokládat přítomným odborníkům své otázky.

Vedení města počítá s účastí široké veřejnosti, spolků i zainteresovaných podnikatelů. Pro hladký průběh programu bude akci konferovat profesionální moderátorka Hana Srncová.

 

tz. Sandra Novotná Kollerová