Reklama

12. 07. 2020

Dnes má svátek: Bořek
pondělí, 02 březen 2015 22:17

ZŠ Nedašov: Žákyně sedmého ročníku Veronika Holbová a Hana Mikušková uspěly ve výtvarné soutěži.

NEDAŠOV - Tříkrálová sbírka patří v současné době k nejznámějším sbírkám a téměř každý z nás se setkal s koledníky, kteří přináší poselství o narozeném Ježíšovi a prosí o dar.

Jako doprovodnou akci k Tříkrálové sbírce vyhlásila Charita Javorník ve spolupráci s knihkupectvím Domeček v Jeseníku výtvarnou soutěž, jejímž cílem bylo umělecky ztvárnit okamžiky se sbírkou spojené. A protože žáky téma velmi oslovilo, neváhali jsme a pustili se s chutí do výtvarného tvoření.

autor- Veronika Holbová  (ZŠ Nedašov)


Za výhodu tohoto výtvarného klání jsme rozhodně považovali to, že žáci nebyli nijak limitovaní technikou, mohli tedy malovat, kreslit, tvořit koláže, pracovat pomocí ubrouskové techniky či dokonce zdobit sklo a keramiku. Všechna výtvarná díla byla zhodnocena nezávislou porotou, složenou ze zástupců Charity Javorník a odborníků z oblasti výtvarného umění. Podle slov poroty se sešla v soutěži díla, nad kterými probíhala živá diskuse, a organizátoři akce ocenili ZŠ Nedašov i za to, že jsme se zapojili do tohoto dění až z takové dálky.

Ve své kategorii dokázaly naše žákyně obsadit hned první dvě příčky: Veronika Holbová ze 7.A získala první místo za svou nápaditou koláž a Hana Mikušková ze 7.A vybojovala druhé místo díky kresbě zachycující tříkrálové koledníky. Obě žákyně obdrží v průběhu března hodnotné ceny.

Díky námětu soutěže jsme si také připomenuli podstatu koledování a zamysleli jsme se nad tím, jak je důležité pomáhat lidem, kteří se ocitli v nouzi a řeší životní těžkosti. Tímto děkuji všem žákům, kteří se do soutěže zapojili a zároveň k ní přistupovali i s dobrým úmyslem.

 

tz. Mgr. Aneta Fuksová

NABÍDKA PRÁCE
Návojná, Nedašov, Ned. Lhota
Baví vás IT, práce s Internetem? 
Link24 systems s.r.o. nabízí dlouhodobou brigádu či práci

 reklama