Reklama

12. 07. 2020

Dnes má svátek: Bořek
středa, 11 březen 2015 16:09

V knihovně uslyšíte historky ze života slavných

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Máte rádi zábavná vyprávění o životních slastech i strastech známých osobností? Neujde vám žádná veselá historka herců nebo zpěváků a lákají vás podrobnosti o jejich slávě?


Pokud dychtíte po dalších humorných příbězích mediálně známých osobností, pak byste si neměli nechat ujít besedu se známou novinářkou a spisovatelkou Marií Formáčkovou, která právě taková svědectví už léta zapisuje do životopisných knížek. Přijměte pozvání ve středu 18. března od 17 hodin do Městské knihovny Valašské Klobouky.

„Marie Formáčková je autorkou desítek knih, které zachycují životní příběhy známých osobností. K nejoblíbenějším patří ty, které napsala s Helenou Růžičkovou, Zitou Kabátovou, Petrem Novotným, ale také Waldemarem Matuškou, Josefem Dvořákem nebo Václavem Havlem. Na besedě nám povypráví nejen humorné historky ze setkání s těmito a dalšími slavnými, ale i z jejich životních cest," pozvala za kolektiv knihovnic Jana Dorňáková. Návštěvníci se v závěru mohou těšit i na autogramiádu spisovatelky.

Marie Formáčková je novinářkou, publicistkou a spisovatelkou. Pracovala dvacet let v časopise Vlasta, kde působila i jako šéfredaktorka, později vedla redakce Květů a TV Revue. Ve svých knihách zaznamenala mnohé velké okamžiky v životě českých hvězd – Karla Gotta při cestě do Ameriky a dobytí Carnegie Hall, boj Heleny Růžičkové s rakovinou nebo vzestup a pád Jiřího Pomeje. Zapsala však i řadu vzpomínek na Jiřího Wimmera, Jiřího Dočolomanského, Josefa Hlinomaze a další.

tz.Lenka Zvonková
NABÍDKA PRÁCE
Návojná, Nedašov, Ned. Lhota
Baví vás IT, práce s Internetem? 
Link24 systems s.r.o. nabízí dlouhodobou brigádu či prácireklama