Reklama

05. 07. 2020

Dnes má svátek: Cyril a Metoděj
středa, 18 březen 2015 21:34

"Silniční obchvat města nechceme," řekli zastupitelé

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Zastupitelstvo města Valašské Klobouky se na svém zasedání 26. února 2015 rozhodlo, že nebude nadále podporovat záměr silničního obchvatu města, který je plánován v souběhu s železnicí.


V průběhu projednání územního plánu města vyslovilo 29 vlastníků nemovitostí nesouhlas s plošným vymezením koridoru pro silniční obchvat města, zasahující nejen zahrady se stávajícími rodinnými domy, ale i část sportovního a výrobního areálu. Valašskoklobučtí zastupitelé jednomyslně odsouhlasili, že si v budoucnu silniční obchvat nepřejí a pověřili starostku Elišku Olšákovou a vedoucího stavebního úřadu Aloise Olivu zahájením jednání, ve věci vypuštění daného záměru ze všech dokumentů, které jsou nadřazeny územnímu plánu města.

Valašské Klobouky do problematiky silničních ochvatů vtáhly i Brumov-Bylnici, Poteč a Valašské Příkazy, proto aby navazující jednání řešila silniční dopravu celého regionu (v návaznosti na plánovanou stavbu rychlostní komunikace R49).

„Po zajištění požadavků jednotlivých samospráv obcí a měst, bude o stanovisko k dané problematice požádáno Ministerstvo dopravy ČR a Zlínský kraj s předpokladem, že ještě letos bude vznesena připomínka k připravované aktualizaci Zásad územního rozvoje Zlínského kraje a ke Generelu dopravy Zlínského kraje," vysvětlil postup Alois Oliva, vedoucího stavebního odboru. „Po zákonném projednání a změně nadřazených dokumentů, budou zahájeny změny, to však nebude dříve než začátkem roku 2018," dodal Oliva.

Občané budou pravidelně informováni o dalších krocích radnice.

tz. Sandra Novotná Kollerová, tisková mluvčí


reklama