Reklama

08. 07. 2020

Dnes má svátek: Nora
pátek, 27 březen 2015 09:14

Výživový poradce Kateřina Kostková: 911 kg dolů za dva roky se citim fit

BRUMOV-BYLNICE - Výživový poradce. Co znamená být výživovým poradcem? V čem spočívá tato práce a další zajímavosti se dozvíte v tomto krátkém rozhovoru s Kateřinou Kostkovou.


1) Výživový poradce, co si pod tímto termínem představit Kateřino?
,,Člověka, který vyposlechne, doporučí, podporuje, motivuje, chválí, "straší a kárá",když je třeba, a to v problematice výživy, kontroly váhy a obecně zdravého životního stylu".


2) Co tě vedlo k tomu stát se výživovým poradcem?
,,Víceméně experiment. Dlouhodobě pracuji pro jednu nejmenovanou kosmetickou firmu, která asi před pěti lety uvedla na trh výživové doplňky. Zprvu jsem byla velmi skeptická, přesto jsem založila projekt Wellness klub krásných žen, kde jsem s deseti kamarádkami testovala tyto výrobky a výsledek byl překvapivě velmi dobrý. Začala jsem se touto tématikou zaobírat více a poskytovala poradenství v rámci „své firmy". Výsledky byly skvělé, a protože mě velmi baví sledovat „krásnění", tak jsem po dvou letech „hraní si" doplnila vzdělání a stala se certifikovanou poradkyní. Dříve jsem znala jen jeden způsob jak hubnout, dnes vím, že cest je mnoho a pro každého je vhodná jiná. Doplňky stravy používám, když si klient přeje a potřebuje hubnutí trošku usnadnit. Tam kde je to možné jdeme sice delší, ale přirozenější cestou, která má trvalé výsledky zejména proto, že se člověk prostě naučí „žít jinak".


3) Kateřino, co tvoje váha? Neplatí u tebe kovářova kobyla chodí bosa?
,,No... Protože je mezi čtenáři spousta těch, kteří mě znají, nebudu se na nic hrát. Miluju svíčkovou a buchty , sním stejnou porci, mnohdy větší než urostlý chlap a klidně to zapiju pivem. Když si můžu vybrat mezi „vepřo,knedlo,zelo" nebo báječným salátem s Tofu, hádejte na co šáhnu. I zde platí, vše s rozumem... Ze 70% se řídím tím, co učím svoje klienty - ze 30% spoléhám na to, že mé tělo „prostě ví". Před třemi lety jsem vážila 64 kg, už dva roky mám váhu 55kg. Moje nejoblíbenější poučka je „K TRVALÉ ŠTÍHLOSTI SE DÁ JEDINĚ PROJÍST" a nic se nemá přehánět. Extrémy nejsou dobré, u stravování to platí několikanásobně".


4) Jaké jsou výsledky hubnutí u zákazníků?
,,Děkuji za tuto otázku. Přivedla mě k tomu, že jsem vzala kartotéku, kalkulačku a prostě počítala. Za dva roky oficiální praxe jsem úzce spolupracovala (pravidelné kontroly) se 124 dámami a 8 muži, kteří dohromady spolu zhubli 910, 8 kg. Nejvyšší úbytek váhy u obdivuhodného muže je 36 kg a u dámy 38 kg (spolupracujeme stále, přikládám foto).


Častý úbytek je 11kg. Průměrně tedy 6,9 kg. V případě, že i po roce, dvou, se klient alespoň občas ukáže na kontrolním vážení, jsou výsledky udržitelné.


Setkávám se samozřejmě s „jojo efektem", který bohužel téměř vždy souvisí s návratem k původnímu nevhodnému životnímu stylu. Čím dříve se člověk rozhodne situaci napravit, tím jsou šance větší. Spousta klientů věří tomu, že vše zvládá, že když zhubli 15 kg, mají vyhráno. Bohužel je to nejisté vítězství a vše chce svůj čas. Čím rychleji a snadněji jsou kila dolů, tím déle se musí nová váha kontrolovat, protože tělo má svou paměť. Prostě neusnout na vavřínech. Z hubnutí, které je mimochodem hlavní náplní mého poradenství se musí stát životní styl, který baví. Jakmile se vrátíte k tomu, co vás k nadváze či obezitě vedlo (pro zajímavost co se týká nadváhy, držíme v Evropě první místo, jak muži tak ženy), vrátí se logicky a velmi ochotně i zhublá kila. Prosím proto svoje „statečné" o pravidelné návštěvy, jen tak můžu coby poradce pomoci. Není důvod se stydět, když šlápnete vedle, vše se dá vždy řešit".

5) Řešila jsi někdy opačný případ, že chtěl někdo přibrat?
,,Řešila asi u 5 klientů, nicméně musím přiznat, že tato oblast je velice složitá a o nějakých úspěších se nedá mluvit – úspěchem jsou + 2 kg. Zhubnout může každý, kdo se pro to rozhodne. Podvýživa velmi často souvisí s velmi rychlým spalováním, které stejně jako to pomalé není dobré. Dále také se stresem, který je však velmi těžko ovlivnitelný stravou. Pomáhá posilovat, ale hlavně se zklidnit".

6) Chceš něco vzkázat našim čtenářům?
,,Chtěla bych poděkovat tobě za rozhovor a především všem lidem, kteří mně dali důvěru a umožnili být u jejich mnohdy nádherných proměn. Chtěla bych říct, jak moc si každého jednoho z nich vážím, protože rozhodnout se pro něco takového vůbec není snadné. Dodržovat jídelníček často docela odlišný od toho co preferovali dříve, cvičit, pít vodu, nejíst čokoládu a řízky (neznamená, že už nikdy) Toto a mnoho dalšího často znamená kompletní změnu životního stylu. Takže dámy a pánové, smekám před vámi a vy, kteří zvažujete, rozhodujete se, nečekejte a nestyďte se říci si o pomoc. Vždy se snažím najít cestu, která se dá zvládnout a často tak, že baví. A to je mým cílem. Jen tak můžete zůstat trvale krásní a hlavně zdraví"


Kontakt: www.stihlost-zdrave.cz , Tel: 605282524

-pr článek-


 

 


reklama