Reklama

11. 07. 2020

Dnes má svátek: Olga
čtvrtek, 02 duben 2015 10:03

Bylnické pivo opět poteče proudem....

BYLNICE - Jelikož mám rád pivo, navštívil jsem po delší době nově otevřený bylnický minipivovar. Co je nového se budu ptát majitele a sládka v jedné osobě Roberta Sudického.


1 -  Jak proběhlo otevření pivovaru, jak dopadla první várka piva Roberte?

,,Tak krom drobných problémů s chlazením šlo vše dobře, pivo bylo dokvašené tak jak mělo být. Co nás ovšem překvapilo bylo ohromné množství lidí. Že vytočíme tolik piva za takovou krátkou dobu, to nikdo nečekal. Pak se stalo to, že jsme zůstali bez piva".

2 - Jaké byly tvoje pocity, když vařils první várku?
,,Nemohl jsem v noci spát, nevěděl jsem jak budou na pivo lidi reagovat... Nic jsem nechtěl podcenit. Základ všeho bylo vařit z opravdu kvalitních surovin. Nakonec to naštěstí dopadlo dobře".

 

3 - Jaký druh piva vařiš?
,,Vaříme pivo desetistupňové a dvanáctistupňové. Pivo, které vařím je nefiltrované, nepasterizované tím pádem jsou v něm pořád přítomné kvasnice. Chmelení probíhá ve 3 fázích. Směs chmelu se musí přesně vážit na gramy. Pivo je v podstatě  živé a neustále je v nějakém procesu zrání. Tím, že je živé je prospěšné našemu tělu, dodává nám mnoho vitamínů, hlavně skupiny B".

 
4 - Už bude nyní piva dostatek?
,,Kontinuálně to vypadá dobře, to znamená, že hospoda by neměla byt bez piva. Teď je navařených 6 tanků, zbývá dovařit poslední 7. V restauraci proběhla rekonstrukce podlahy a v pátek 3.4. už nabídneme hostům naši desítku, s dvanáctkou ještě chvilku počkáme (týden, max dva)".

 

5 - Pivovarský pozdrav je ,,DEJ BŮH ŠTĚSTÍ" , potřebuješ u této práce štěstí?
,,Tak to v každém případě".

 

6 - Říká se, že kouzlo minipivovarů spočívá v tom, že pivo nebude nikdy stejné jak to předcházející, co ty na to?
,,Je to zájímavé, mně osobně se zdá (po 4. várce), že hlavně u té dvanáctky je jemný rozdíl během zrání v každé várce. Snažím se, aby bylo vše stejné, ale subjektivní dojem z ochutnávání je trošku odlišný".

 

7 - Roberte co manželka , pomáhá ti?
,,No bez manželky by to nešlo. Pomáhá mně opravdu ve všem".

 

8 - Je možná prohlídka minipivovaru?
,,Při vaření je to zatím trochu problém, furt někde chodím, musím se na vše soustředit, nemám čas vysvětlovat lidem co přesně dělám a tak,  ale po vaření rád zodpovím na každý dotaz a ukážu celý postup vaření piva. Budu se na návštěvníky těšit".

 

Roberte děkuji za krátký rozhovor a nezbývá nám než pozvat všechny milovníky tohoto moku na ochutnávku.
Stanislav Floreš, Naše Valašsko info

 

 


reklama