Reklama

06. 07. 2020

Dnes má svátek: Mistr Jan Hus
pondělí, 20 duben 2015 00:15

Val. Klobouky: Oblastní soutěž dětských folklorních souborů

V neděli 19.dubna se do Val. Klobouk sjelo 12 dětských souborů.


Soubory - Valášek Horní Lideč mladší a starší, Nedašovský Valášek, Dokopyjánek Vlachovice střední a starší, Slavičánek, Malá Jasénka Vsetín, Klobučánek střední a starší, Trnečka Zlín střední a starší, Vsacánek.


V téměř tříhodinovém programu se představilo na 300 dětí, tanečníků a muzikantů. Svým programem nás zavedli do školy, zazpívali o panně Dorotě, podívali jsme se za dětmi na jalovcovou stráň, ševci nám ušili botky, viděli jsme typické točivé tance, dětské hry a říkadla, po jevišti se proběhly a zatančily ovečky, objevili se hadi, štíři a žaby, vesele i smutně jsme si zahráli s tragačem, zatančili jsme si figurální tance a podívali se do kuchyně, co mama řekla, když koláče pekla.


Porota ve složení Libuše a Jiří Perůtkovi Zlín, Hana Sluštíková Zlín, Lucie Uhlíková Zlín a Pavel Tomeček Vsetín v hodnocení poděkovala všem vedoucím souborů a učitelům za jejich práci s dětmi a za udržování tradic.


Přehlídka ve Valašských Kloboukách doplnila trojici oblastních kol, které již proběhly ve Frenštátě p.Radhoštěm a Vizovicích. Z každého oblastního kola postoupily 4 dětské soubory. Jejich program můžete shlédnout v sobotu 25.dubna ve 13 hod v Rožnově pod Radhoštěm. Z přehlídky ve Valašských Kloboukách postoupily dvě skupiny Klobučánku, Trnečka II. Zlín a Vsacánek.

foto ZDE


tz. Hana Tarabusová

reklama