Reklama

12. 07. 2020

Dnes má svátek: Bořek
pondělí, 20 duben 2015 15:19

Val. Klobouky: Občané se mohou vyjádřit ke studii opravy koupaliště

Ve středu 22. dubna proběhne přímo na valašskoklobouckém koupališti v Partyzánské ulici veřejné projednání studie na opravu tohoto areálu.


Občané, kteří se jednání zúčastní, mohou svými připomínkami a náměty ovlivnit konečný projekt na opravu koupaliště. Akce začíná v 15.30 hod. a zúčastní se jí zástupci místní radnice i autor návrhu.

„K rekonstrukci koupaliště nás nutí nejen opotřebení celého areálu, ale hlavně havarijní stav rozvodů a velké průsaky bazénu. V letní sezóně dochází denně k velkým ztrátám vody a ta se musí za nemalé peníze dopouštět z vodovodního řadu. Rekonstrukcí se vyřeší i rozšíření a modernizace koupaliště," vysvětlila starostka Eliška Olšáková.

Architektonická studie řeší opravu bazénů s instalací nových herních prvků, rozšíření zázemí pro provoz koupaliště i jeho návštěvníky a ekologický ohřev vody, aby mohla být prodloužena plavecká sezóna. Zvětšením areálu směrem ke Smolině vznikne plocha pro hřiště na plážový volejbal a přírodní koupací jezírko.

„Vypracovanou studii jsme projednali na schůzi rady, ve středu 22. dubna ji mohou připomínkovat občané a ve středu 29. dubna bude předložena zastupitelstvu našeho města k vyjádření," vysvětlila postup Olšáková. „Na základě dohodnutých úprav a změn vypracují odborníci projektovou dokumentaci k dalšímu řízení a my začneme hledat způsob financování celé rekonstrukce," doplnila starostka. Na veřejné projednání je zván každý, kdo se chce vyjádřit k projektu, ale i ten, kdo se chce jen podívat na to, co se chystá.

Foto - Koupaliště ve Valašských Kloboukách (20. dubna 2015)

Studie: celková situace [PDF]
Studie: vstupní část [PDF]
Studie: hlavní bazén [PDF]
Studie: dětský bazén [PDF]
Studie: beachvolejbalové hřiště [PDF]

 

tz. Sandra Novotná Kollerová

reklama