Reklama

08. 07. 2020

Dnes má svátek: Nora
neděle, 26 duben 2015 23:35

Bylnice: Oblastní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů

Dne 22. 4. 2015 se uskutečnilo oblastní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů.


Soutěže se zúčastnily čtyři školy z našeho okolí - ZŠ a MŠ Nedašov, ZŠ Brumov-Bylnice, ZŠ Štítná nad Vláří a ZŠ Vlachovice v zastoupení mladší (10-12 let) a starší (13-15 let) kategorie. Žáci základních škol plnili disciplíny: první pomoc, testy z pravidel silničního provozu, jízdu zručnosti a pravidla silničního provozu v praxi. Žáci za své chyby při plnění disciplín získávali trestné body.

V mladší kategorii se po sečtení těchto trestných bodů umístila na třetím místě ZŠ Vlachovice, na druhém místě ZŠ a MŠ Nedašov a vítězným družstvem se stali žáci ZŠ Štítná nad Vláří. Za vítěze v jednotlivcích mladší kategorie byla vyhlášena Majerechová Eliška ze ZŠ a MŠ Nedašov.

Ve starší kategorii se na třetím místě umístila ZŠ Brumov-Bylnice, na místě druhém skončila ZŠ Štítná nad Vláří a první místo obsadila ZŠ Vlachovice. Za vítěze v jednotlivcích starší kategorie byl vyhlášen Ovesný Jarek ze ZŠ Vlachovice. Vítězné družstva oblastního kola dopravní soutěže postoupily do okresního kola, které se uskuteční 6. 5. 2015 v Malenovicích.

Vítězům gratulujeme a přejeme jim další úspěch v okresní soutěži. Na celou akci dohlížel pan Zdeněk Patík - Krajský koordinátor bezpečnosti silničního provozu pro Zlínský kraj.

foto z akce ZDE

tz. Martin Ptáček


reklama